Kırıkkale'de Vali ile 7'den 70'e Kitap Okuma Etkinliği

Kırıkkale'de Vali ile 7'den 70'e Kitap Okuma Etkinliği

Kırıkkale'de Vali ile 7'den 70'e kitap okuma etkinliği KIRIKKALE İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'nce Kütüphaneler Haftası'nın 51'inci yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda 'Karanlıkta Kalmamak İçin Kitap Okuyun' etkinliği düzenlendi.

Kırıkkale'de Vali ile 7'den 70'e Kitap Okuma Etkinliği

Kırıkkale'de Vali ile 7'den 70'e kitap okuma etkinliği

KIRIKKALE İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'nce Kütüphaneler Haftası'nın 51'inci yılı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda 'Karanlıkta Kalmamak İçin Kitap Okuyun' etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan 7'den 70'e vatandaşlar, Vali Ali Kolat, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutanı J. Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, il müdürleri ve kütüphane yetkilileriyle birlikte kitap okudular.

Vali Ali Kolat, kitap okuma etkinliği kapsamında öğrencilerin arasına oturup, bir süre kitap okudu. Kolat yaptığı açıklamada, "Bugün 51'inci Kütüphanecilik Haftası nedeniyle bir etkinliğimizi daha burada gerçekleştirdik. Bu da topluca kitap okuma. Burada öğrencilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, öğretmenlerimizle, memurlarımızla ve vatandaşlarımızla birlikte yarım saat kitap okuduk. Buradaki amacımız, kitap okumaya, kütüphaneler haftasına dikkati çekmek, kitap okumanın önemini vurgulamak, bu algıyı herkese yaygınlaştırmak. Etkinliğe katılan bu güzel öğrencilerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bunlar bundan sonra kitap okumayı daha fazla alışkanlık haline getirecekler, kitap okumanın iyi bir dost kazanmak olduğunu görecekler. Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir, mirasımızdır ve geçmişimizdir. Bu anlamda kitap ile kim haşır neşir oluyorsa, geleceği de o kadar parlaktır" dedi.

Kaynak: DHA