Kilis Sevgiliye Özel Bebek

Kilis Sevgiliye Özel Bebek

Eskişehir'de evli, ikiz çocuk annesi Arzu Özer, 14 Şubat Sevgililer Günü için kişiye özel bebekler yapıyor.

Eskişehir'de evli, ikiz çocuk annesi Arzu Özer, 14 Şubat Sevgililer Günü için kişiye özel bebekler yapıyor.

Asıl mesleği inşaat mühendisi olan Arzu Özer, 4 yıldır Art Doll (bebek sanatı) alanında birbirinden değişik bebekler yaptığını belirtti. Tarihi evlerin bulunduğu Odunpazarı semtinde 'Arzu'nun Bebekleri' adlı atölyesinde kumaştan ve bezden bebekler yapan, ayrıca burada kadınlara bebek yapım kursu da veren Arzu Özer sevgililer için de kişiye özel bebekler yaptığını söyledi.

DOĞAL MALZEMELER KULLANIYOR

İkiz çocuklarına doğal malzemelerden oyuncaklar yapmak için bebek yapımına başladığını anlatan Arzu Özer şöyle devam etti:

"İkizlerime doğal malzemelerden ne yapabilirim diye düşünürken bezden bebek yapmaya başladım. Daha önce dikiş bilgim bile yoktu. Yaptığım oyuncak bebeklerde sadece doğal malzemeleri kullanıyorum. Yaptığım bebekleri eşim Zafer Özer çok beğendi. Bu bebeklerle bir sergi açmak istediğini söyledi. Açtığımız sergilere Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da geldi. 4 yıldır bu işi yapıyorum. Elyaftan, kumaşa, kağıt hamurlarına kadar her türlü malzemeyi kullanıyoruz. Bebeklerin saçlarını koyun yününden yapıyoruz ve şampuanla yıkadıktan sonra kök boyalar ile boyuyoruz. Sağlık açısından zararlı olan hiç bir madde kullanmıyoruz."

SEVGİLİLERE BEBEK

Daha önce Büyükşehir Belediyesi'nde kadınlara bebek yapım kursu verdiğini anlatan Arzu Özer, bu kursları atölyesinde de sürdüğünü belirtti. 500'e yakın kişinin kurs gördüğünü ifade eden Özer, 14 Şubat Sevgililer Günü için de sevgiliye özel bebekler yaptığını söyledi. Özer, "kişi bebekleri için vatandaşlar bebeği yapılacak kişinin fotoğrafını gönderiyorlar, kişi bebeği diyoruz biz buna, o fotoğraftaki kişiyi elyafla çalışarak, benzetmeye çalışarak yapıyoruz ve kişiye gönderiyoruz. Kişiye özel olduğu için kişi bebeklerini çok fazla paylaşmıyoruz. Kimisi sevgilisinin kişi bebeğini, kimisi annesinin babasının veya çocuklarının kişi bebeğini yaptırıyor" diye konuştu.