Bingöl'ün Kiği İlçesinde 3 Günde 100 Kez Deprem Meydana Geldi

Bingöl'ün Kiği İlçesinde 3 Günde 100 Kez Deprem Meydana Geldi

04.12.2015 18:38 | Son Güncelleme: 05.12.2015 01:12
Bingöl'ün Kiği İlçesinde 3 Günde 100 Kez Deprem Meydana Geldi

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde, 3 günde yaklaşık 100 artçı sarsıntı meydana gelirken, 45 evde ağır hasar tespit edildiği, 50 ailenin okullara ve kurumların misafirhanelerine yerleştirildiği bildirildi.

Bingöl'ün Kiği ilçesinde, son 3 günde 100 kez deprem meydana geldi. Artçı sarsıntılara yönelik Kaymakamlık tarafından kriz masası kurulurken, binalarda depreme dayanıklılık incelemesi yapılıyor. Depreme dayanıksız evler tahliye edilirken, aileler geçici olarak gençlik merkezi, prefabrik ana okulları, spor salonları ve kurumların misafirhanelerine yerleştiriliyor.

45 EVDE AĞIR HASAR OLUŞTU

Adaklı Kaymakamı ve Kiğı Kaymakam vekili Zafer Yiğit, kriz masasının ön tespitine göre 45 evde ağır hasar kaydı bulunduğunu, incelemeler sürdüğü için sayının artabileceğini, 50 ailenin çeşitli okul ve kurumların misafirhanelerinde barındırıldığını söyledi.

AFAD'IN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hasar belirlenen evlerde incelemelerde bulunan Yiğit, eksikliklerin giderilmesi için ilgili kurumlara ek önlemlerin alınması talimatını verdi. AFAD ekipleri de bölgede çalışma yürütüyor.

Bingöl'ün Kiği İlçesinde 3 Günde 100 Kez Deprem Meydana Geldi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (24)
????: Dinsiz HDP ye 50% oy vermenin bedeli olabilirmi?
FERADOOOO: BAKIYURUM DEPREMİ BİLE SİYASET YAPANLAR VAR ALLAH SİZE ŞOOR VERSİN RABBİM ONLARA YARDIM ETSİN ÇOK ZOR. . . .
KÖRFEZLİ: Doğuda türk bayrağıyla yürüyüş yapan tek ildir, bingöl. Artı kiğı''da AKP veya HDP yok CHP Belediyesi var. Saçm sapan yorumlarınızı düşünerek yapın.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title