Kibar Feyzo oyuncuları kim? Kibar Feyzo konusu nedir? Kibar Feyzo izle
Haberler » Gündem » Kibar Feyzo oyuncuları kim? Kibar Feyzo konusu nedir? Kibar Feyzo izle - Haberler

Kibar Feyzo oyuncuları kim? Kibar Feyzo konusu nedir? Kibar Feyzo izle

Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği Kibar Feyzo filmi konusu nedir araştırılıyor. Kibar Feyzo, aşkı uğruna gurbete giden bir gencin, köyündeki ağanın, köylülere yaptıkları karşısında girdiği mücadeleyi komik bir dille ele alır. Peki, Kibar Feyzo konusu nedir? Kibar Feyzo oyuncuları haberimizde.

Kibar Feyzo oyuncuları kim? Kibar Feyzo konusu nedir? Kibar Feyzo izle

, , gibi isimleri bir araya getiren Kibar Feyzo filmi 1978 yılında yapıldı ve senaristliğini de İhsan Yücel üstlendi. Feyzo, aşkına engel olan ağa ve annesine karşı amansız bir mücadeleye girişir. Bu savaşta galip gelen Feyzo'nun çabası olacaktır. İşte, Kibar Feyzo filmi hakkında detaylı bilgi...

Kibar Feyzo izle..

KİBAR FEYZO KONUSU - ÖZETİ

Yönetmenliğini 'ın yürüttüğü Kibar Feyzo filmi, 1978 yılında komedi türünde yapıldı.

Sevdiği kız olan Gülo ile evlenmek isteyen Feyzo başlık parasını toplamak için İstanbul'a gider. Şehirde gördüklerinden sonra aslında Maho Ağa'nın köylüleri köle gibi kullandığını anlar ve Ağa'ya karşı mücadeleye girişir. Feyzo, köylüleri feodal sisteme karşı ayaklandırır, onların bilinçlenmesini sağlar. Ancak Ağa'yı devirmek pek de kolay olmayacaktır.

KİBAR FEYZO OYUNCULARI

Şehir hayatı ile köy yaşamını kıyaslama şansını yakalayan Feyzo, köylüleri içinde bulundukları dünyadan çıkarmaya çalışır. İşte oyuncular:

Kemal Sunal

Müjde Ar

Adile Naşit

Şener Şen

İhsan Yüce

İlyas Salman

Erdal Özyağcılar

Yönetmen: Atıf Yılmaz

Tür: Komedi

Yapım Yılı: 1978 (91 dk)

Senaryo: İhsan Yüce

HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler