Kepekten Kurtulayım Derken Saçınızdan Olmayın

Kepekten Kurtulayım Derken Saçınızdan Olmayın

Saçlarda oluşan kepeğe savaş açan REVOX şampuan, tüm şampuanlarda kullanılan Zinc Pyrion'un olası zararlarını bitkisel aktiflerle önlüyor.

Kepekten Kurtulayım Derken Saçınızdan Olmayın

Çok sayıda kişinin kepek sorunu yaşadığını dile getiren LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, kepeğin önlenebilir bir sıkıntı olduğunu söyledi.

Kepekten kurtulmak isteyenlerin içeriğinde Zinc Priyon olan şampuanlara yöneldiğini anlatan Sam, kepeği önlemekte etkili olan bu maddenin çok dikkatli şekilde şampuana yerleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Sam, şöyle konuştu:

"Kepek oluşumuna müsait saçlar için özellikle kepek önleyici şampuanların kullanılması şart. Ancak şampuanın sadece kepeği önlemesi yetmiyor. Tüm kepek önleyici şampuanlarda kullanılan Zinc Pryon isimli madde, kepeği önlerken saç ve saç derisinde ciddi sorunlara yol açabiliyor, saç kayıpları olabiliyor ."

Bu şampuanları kullananların dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Sam, "Saç ve saç derisi insandan insana değişir. Dolayısıyla kimyasal kullanılmış her şampuan herkeste aynı olumlu veya aynı olumsuz etkiyi bırakmaz. Kepek önleyici şampuanlar kullananlar, sadece kepeği döküp dökmediğine bakmasın, saç derisi ve cilt sağlığını da düşünerek hareket etsin" diye konuştu.

-Kepeğe bitkisel çözüm-

Zinc Pyrion isimli maddenin olası zararlarını engellemek için Revox'ta bazı bitkisel aktifler kullandıklarını kaydeden Talat Sam, bitkisel özlerin yararlarının yanında hiçbir yan etkisinin olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:
"Kepeği önleyici şampuanlarımızda Zinc Pyrion'in olası zararlarını önleyen bitkisel özler kullandık. Papatya ve Ada Çayı'nın özlerinin kullanıldığı şampuanlarımız, kepeği önlerken saçlara verilecek olası zararları da önlüyor. Kepekten kurtulmak isteyenler anlık çözüm üreten şampuanlar yerine daha kalıcı çözüm sunan şampuanları tercih etmeliler. Dolayısıyla şampuan seçiminde de dikkatli olmalılar. Şampuanlarımızın hepsi bitkisel aktiflerle formüle edildiği için herhangi bir zararı olmamakla birlikte çok sayıda da yararı var. "

-LTS TEKNOLOJİ GRUP-

LTS Teknoloji Grup, Türkiye'nin ve Avrupa'nın endemik bitki örtüsünü de kullanarak, ARGE Laboratuvarı GeoMASS'ta geliştirdiği şampuanlarla öncelikle saç dökülmelerine kalıcı çözüm sağlamayı hedefliyor. Ürettiği REVOX, TLT-MED ve bazı rahatsızlıklara özel şampuanları eczaneler ve farklı satış kanalları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Laboratuvarlarda uzman ekipler tarafından hazırlanan başörtülü kadınlar için üretilen REVOX şampuanın İsviçre'de bulunan AB'den bağımsız enstitü tarafından yapılan araştırmada kapalı hanımlarda yüzde 98,6 oranında olumlu sonuç alındığı tespit edildi. Bunun yanında uzun süren çalışmalar sonunda üretilen bazı rahatsızlıklara özel geliştirilen TLT MED ürünleri de onkoloji hastaları, diyabet hastaları, diyet yapanlar, demir eksikliği olanlar ve menopoz dönemindeki bayanlar için hem Türkiye hem de dünya genelinde önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor.