Kendisini WhatsApp'tan uyaran hakime "Çocuğumu teste getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" diyen memur sürüldü

Kendisini WhatsApp'tan uyaran hakime "Çocuğumu teste getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" diyen memur sürüldü

Kendisini WhatsApp'tan uyaran hakime 'Çocuğumu teste getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın' diyen memur sürüldü
Haberler.com - Haberler | Güncel

İzmir Adliyesi'nde görevli bir zabıt katibi kendisini tatil gününde WhatsApp üzerinden uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, tatil günümde bari rahat bırakın" yanıtını verdi. Yanıttan hoşnut olmayan hakimin, tutanak tutup komisyona göndermesi nedeniyle zabıt katibi 6 aylığına harcırahsız ve yolluksuz şekilde Karaburun Adliyesi'ne sürüldü.

İzmir Adliyesi'nde yaşanan olay sosyal medyada büyük tartışma yarattı. 25 Nisan günü yaşanan olayda, adliyede görevli hakim, gerekçeli kararlarda yapılan usul eksikliği nedeniyle WhatsApp'tan gönderdiği mesajla zabıt katibini uyardı.

"TATİLDE BİLE BENİ TEKİT EDİYORSUNUZ, NEDEN YAPIYORSUNUZ ANLAMIYORUM"

Zabıt katibi kendisini tatil gününde uyaran hakime, "Çocuğumu covid testine getirdim, siz tatilde bile beni tekit ediyorsunuz. Neden bunu yapıyorsunuz anlamıyorum" yanıtını verdi. Yanıttan hoşlanmayan hakim ise zabıt katibine "Çocuğunuzun hasta olduğunu bilemem, sizi tekit etmiyorum, yaptığımız hataları tekrar yapmayalım diye yazıyorum. Benimle bu üslupla konuşmayın, amiriniz olarak sizi uyarıyorum" dedi.

"BENİ UYARACAKSANIZ MESAİ SAATLERİNDE UYARIN OLUR MU?"

Tartışmanın devamında zabıt katibinin hakimin uyarısına "O zaman şöyle yapalım, beni uyaracaksınız mesai saatlerinde uyarın olur mu?" cevabını vermesi ise iplerin kopmasına neden oldu.

6 AYLIĞINA BAŞKA BİR ADLİYE'DE GÖREVLENDİRİLDİ

Kendisine saygısızlık yapıldığını savunan katip hakkında tutanak tutan ve Komisyon Başkanlığı'na gönderen hakimin hamlesiyle, katibin 6 aylığına "harcırahsız ve yolluksuz" şekilde Karaburun Adliyesi'nde görevlendirilmesine karar verildi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TARTIŞMA YARATTI

Zabıt katibinin yaşanan olay sonrasında sürülmesi sosyal medyada da gündem yarattı. Ekşisözlük başta olmak üzere çok sayıda platform kullanıcıların yorum yağmuruna tutması nedeniyle bu olayla çalkalandı.

Haber Yorumları (21)
AYDEMİR ÇELİK: Peki devletin görevlileri ne yapmış veya ne yapacak bu durum karşısında ???? rezalete bak ya verirsen haketmeywne makam mevki olacağı budur İmam gazalinin çok güzel bir sözü varda neyse...
BARIŞ YALMAN: Hadi hakim nefsine yenik düştü. Sürgün eden komisyona ne demeli?
REDKİ 27: Bu ülkede adalet zor.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title