Kendilerine "Tebliğciler" adını veren grup, meyhanelerin önüne gidip içki içen vatandaşları uyardı

Kendilerine "Tebliğciler" adını veren grup, meyhanelerin önüne gidip içki içen vatandaşları uyardı

Haberler.com - Haberler | Güncel

İstanbul'da kendilerine "Tebliğciler" adını veren bir grup, Samatya'da alkol tüketilen mekanların önünde durup vatandaşlara nasihatte bulundu. O anlara ilişkin video sosyal medyada da gündem oldu.

İstanbul Samatya'da meyhanelerin bulunduğu sokağa giden bir grup, tebliğ yaptı. Oturan insanların yanına gidip alkol tüketimine dair nasihatlerde bulunan şahıslar, tekel bayilerini de es geçmedi.

O ANLARI YAYINLADILAR

Kendilerini "Tebliğci" olarak adlandıran grup, o anlara ait görüntüleri sosyal medya hesaplarından yayınladılar. Söz konusu video ise kısa sürede gündem yarattı.

"MUTLULUĞU YANLIŞ YERDE ARAMAYIN"

Öte yandan bugünkü köşe yazısında konuya değinen Ahmet Hakan, tebliğ yapan kişilerin hitaplarının nazik, üsluplarının düzeyli olduğunu belirtti. Hakan, verilmek istenen mesajın, kendisine göre "Mutluluğu yanlış yerde aramayın! Gerçek mutluluk Allah'ın yolundadır!" olduğunu yazdı.

"TEBLİĞLER NEDEN ALKOLE KARŞI YAPILIR?"

"Beni rahatsız etmedi bu tebliğ" diyen yazar, son olarak şu ifadelerle konuya başka bir yerden bakmış: "Bu tebliğler, neden sadece alkole karşı yapılır? Neden mesela kadına şiddet konusunda tebliğe çıkılmaz? Neden mesela hayvanlara yönelik eziyetle ilgili bir tebliğ seferberliği başlatılmaz? Neden yalan söylemek ya da harama el uzatmak konulu tebliğlere gerek duyulmaz?"

Kendilerine 'Tebliğciler' adını veren grup, meyhanelerin önüne gidip içki içen vatandaşları uyardı
Haber Yorumları (46)
GÖKHAN : Kendilerine zarar verenlere tebliğ verilmiş. Diger bahsettikleriniz islamda suça girer ceza verilir. Ama kime anlatıyorum. İşinize geldiği gibi yaşamak için. Bahane üretmekte üzerinize yok
AL TAKKE VER KÜLAH: ZENGİNLERE ZEKATLARINIZI VERİN DİYE TEBLİĞ EDİN . TÜRKİYE DE REZİDANSLAR ÇOĞALDI ZENGİN ÇOOK
AL TAKKE VER KÜLAH: bu görevi kim vermiş bu arkadaşlara . Meclisin önüne gitsin 3-4 maaş alan bürokratlara zekatlarını vermelerini tebliği etsinler
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title