Keloğlan ve Uzaylılar" Çocuk Oyununun Prömiyeri Yapıldı

Keloğlan ve Uzaylılar" Çocuk Oyununun Prömiyeri Yapıldı

Keloğlan ve Uzaylılar' Çocuk Oyununun Prömiyeri Yapıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Keloğlan ile Uzaylılar" isimli çocuk oyununun prömiyerini gerçekleştirdi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Keloğlan ile Uzaylılar" isimli çocuk oyununun prömiyerini gerçekleştirdi.

Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, prömiyeri gerçekleştirilen eserin metin yazarı ve sahne yönetmeni Fatih Şanal. Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan "Keloğlan ile Uzaylılar" çocuk oyununda dekor Ömer Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde "Keloğlan" rolünü Engin Yaman, "Anne" rolünü Arzu Aydoğdumu, "Cafer" rolünü Burak Pektaş, "Neptünüs" rolünü Alaaddin Ataseven, "Neptünya" rolünü I. Meriç Karataş, "Tiko" rolünü Şevket Baha İşler, "Fiko" rolünü Sinem Seçil Baddal, "Seyirci Kız" rolünü Işıl Ayaz, "Kıvırcık" rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, "Melisa" rolünü Gizem Şener, "Can ve 1. Satıcı" rolünü Selahattin Denizsümüren ve "2. Satıcı" rolünü Vural Vursavaş canlandırdı.

Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş, evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title