Kardeşe Osmangazi'den Park

14.09.2013 11:47 | Son Güncelleme: 14.09.2013 11:47
Kardeşe Osmangazi'den Park

Kardeş belediyelerle ilişkilerini her platforma taşıyan Osmangazi Belediyesi kardeş ilçe Keles'e kazandırdığı Osmangazi Çocuk Parkı'nı düzenlenen törenle hizmete açtı.

OSMANGAZİ'DEN BİR PARK DA KELES'E

Merkezden en uç noktaya kadar ilçenin dört bir yanını parklarla donatan Osmangazi Belediyesi Kardeş Belediyelerini de unutmuyor. Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak'ın ricasına anında cevap veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan parkın açılışını yapmak üzere Keles'e gitti. Keles Belediye Başkanı Kaynak'ın misafiri olarak Keles sokaklarında vatandaşla buluşan Başkan Dündar'a ilçe halkı da sevgi gösterisinde bulundu. Keleslilerle sohbet eden Mustafa Dündar ardından parkın açılışını yapmak üzere tören alanına geçti.

Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak ile Osmangazi Parkı'nı gezen Dündar parkın iki ilçe arasındaki dostluğu temsil eden bir yatırım olduğuna dikkat çekti. Osmangazi ile Keles Belediyeleri'nin 2008 yılında kardeş belediye olduklarını ve o günden bu güne ilişkilerin artarak sürdüğünü hatırlatan Başkan Dündar, "Keles ile beraber çalışıp fikir alışverişinde bulunuyoruz, beraber gerçekleştirdiğimiz projeler kapsamında Belediye Başkanımız her zaman ilçesine yeni projeler kazandırmak için çaba harcıyor, bu park da onun eseridir, ikili ilişkilerin bir parçasıdır" dedi.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kardeş belediyelerle ortak çalışmalar yürüttüklerine değinen Başkan Mustafa Dündar "Dünyanın ve özellikle içinde bulunduğumuz bölgenin barışa çok ihtiyacı var, umuyorum bizlerin arasında olduğu gibi tüm dünyada da kardeşlik ve barış havası hakim olur" diye konuştu.

Başkan Mustafa Dündar'a Keles'e kazandırdığı park için teşekkür eden Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak ise, "Başkanımızı bir kez aradım aynı günün içinde ilgili mühendislerini Keles'e gönderdi ve 20 gün içinde parkı tamamladı. Kendisine halkım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Osmangazi Parkı'nın açılışını gerçekleştirirken, Başkan Dündar geleneğini bozmadı ve parktaki çocuklara hediye dağıttı.

Osmangazi Belediyesi tarafından Keles'e kazandırılan 1200 metrekarelik Osmangazi Parkı'nda, çocuk oyun alanı, dinlenme ve fitness alanı yer alıyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title