Kardemir Karabükspor Yaz Futbol Okulu Başladı

Kardemir D.Ç Karabükspor Yaz Futbol Okulu Hasan Doğan Tesisleri sahasında başladı.

Kardemir Karabükspor Yaz Futbol Okulu Başladı

Kardemir D.Ç Karabükspor Yaz Futbol Okulu Hasan Doğan Tesisleri sahasında başladı.

Çalışmalarına bu hafta başında başlayan ve 160 erkek çocuğunun bulunduğu Yaz Futbol Okulunun resmi açılışı bugün Hasan Doğan Tesisleri çim sahasında yapıldı. Açılışa Karabükspor Yönetim Kurulu üyelerinden İsmail Durak ve Murat Malkoç'un yanı sıra futbolcu Birol Hikmet de katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Murat Malkoç, "İnşallah sizler de futbol alt yapımızdan yetişerek Birol ağabeyiniz gibi futbolcu olacaksınız. Bunun için hocalarınızı çok iyi dinliyorsunuz, eğitimlere ara vermiyorsunuz, sporu da hiçbir zaman bırakmıyorsunuz. Yetenekli olanlarınız için futbol okulumuzu kışın da devam ettireceğiz. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

İsmail Durak ise yaptığı konuşmada, "Sizler çok şanslı bir nesilsiniz. Çünkü Karabükspor alt yapısında olmak herkese nasip olacak bir şey değil. İnşallah bu şansı iyi değerlendirirsiniz ki değerlendireceğinize de inanıyorum" ifadesinde bulundu.

Karabükspor futbolcusu Birol Hikmet de, futbol okulundan milli takımda oynayacak futbolcuların yetişmesini temenni ederken, minik futbolcuların eğitimlerini aksatmaması gerektiğini belirtti ve onlara başarılar diledi.

Konuşmaların ardından minik futbolcular ile hatıra fotoğraf çekildi. - KARABÜK

Kaynak: İHA