Karataş Hocaya Balıkesir'de Büyük İlgi

Karataş Hocaya Balıkesir'de Büyük İlgi

Karataş Hocaya Balıkesir'de Büyük İlgi
Bültenler - Haberler | Güncel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlid Kandili dolayısıyla hazırlamış olduğu Mevlid-i Nebi özel programı vatandaşların yoğun katılımıyla Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleşen programın onur konuğu Prof. Dr. Mustafa Karataş Hoca oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Mevlid kandilinin tüm camilerde idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hepimiz huşu içerisinde, kandil gecesine layık bir şekilde, geçirme gayretinde olduk. Bugün ise Mevlid-i Nebi özel programını sizler için hazırladık. Mustafa Karataş hocamdan Balıkesir' gelmesi için rica ettik, oda bizleri kırmayarak geldi. Mustafa Karataş hocamla daha önceden hukukumuz var, üniversite yıllarında aynı yurtlarda kaldık, beraber öğrencilik yaptık. Kendisi Peygamber Efendimizin hayatını ve İslamı net anlaşılır bir şekilde hiç yoruma mahal bırakmayacak biçimde izah ederek bu milletin gönlünde taht kurmuş birisidir. Ben kendisine bizi kırmayarak Balıkesir'e geldiği için tekrar teşekkür ediyorum".

Selamlama konuşmalarını ardından, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Mustafa Karataş hocanın anlatımıyla devam etti. Programa gelen vatandaşlar Karataş hocayı dinlerken duygulu anlar yaşadı. Hafız Selman Okumuş ve Mustafa Duman ile dünya ezbere Kur'an okuma yarışması birincileri Muharrem Şahin ve kardeşi Faruk Şahin'in Kur'an ziyafetinden sonra semazen gösterisi ile Altıeylül Konservatuar sanatçılarının tasavvuf müziği dinletisi ile devam etti. Program sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu programa katılan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title