Karadeniz'in Ünlü Sanatçıları; Hafta Sonu Sakarya'yı Coşturdu

Karadeniz'in Ünlü Sanatçıları; Hafta Sonu Sakarya'yı Coşturdu

Hendek'in Yeşilyurt Mahallesi'nde düzenlenen ve bu yıl 16. gerçekleşen Bahar Şenliği'ne Karadeniz'in ünlü sanatçıları, Sakaryalı ve yurtdışından gelen gurbetçi hayranlarıyla buluşturdu.

Karadeniz'in Ünlü Sanatçıları;  Hafta Sonu Sakarya'yı Coşturdu

Aslen Trabzon Maçkalı olan çocukluğu Hendek Soğuksu 'da geçen Karadeniz Müzik Market'te birçok ünlü Karadeniz sanatçısının albümlerini yapan Kont lakaplı ünlü Karadeniz sarkıcısı Adnan Yılmaz'ın sanatçı organizasyonuyla, Tertip Komitesi Başkanı Yusuf Şahin, Yönetim Kurulu Halit Bektaş, Ali Yaşar Bıçkıcı ve İsmail Kurtul tarafından organize edilen Yeşilyurt Geleneksel 16. Bahar Şenliği, hafta sonu Karadeniz'in ünlü isimlerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

3 gün süren programda; Hülya Polat, Sinan Yılmaz, Bizim Gönül, Hayri Yaşar Karagülle, Mehmet Akyıldız, Yılmaz Kasapoğlu, Zekeriya Tuz, Zeynep Birinci, Adnan Yılmaz ile Erkan Yeşilyurt, Yasin Kılıç, Oflu Kadir, Yıldıray Kılıç, Şenol Özkurt, Ahmet Atmaca, Ebru Kasapoğlu, Gamze Şen, Gülbeyaz Demir ve Mustafa Dilber sahne aldı. Sevilen şarkılarını, alana dolduran yüzlerce vatandaşa seslendiren sanatçılar, onlara güzel bir hafta sonu yaşattı. Hareketli müziklerle kendilerini horona bırakan vatandaşlar, adete izdihm yaşadı. Alkolün içilmediği, silahın atılmadığı, yiyecek ve giyim standların açıldığı, hayranlarının sanatçılarla fotoğraf çekildiği, yöresel kıyafetlerin giyindiği, çadır muhabbetlerinin yapıldığı, sohbetlerin bol olduğu program adeta yayla havası geçerken, Sakarya Karadeniz'i aratmadı.

Kaynak: Bültenler