Karacabey Belediyesi Bulgaristan'ın Nedelino Belediyesi'ni Konuk Etti

Karacabey Belediyesi Bulgaristan'ın Nedelino Belediyesi'ni Konuk Etti

Bulgaristan'ın Sopot İlçesi'ni Kardeş Şehir İlan Eden Karacabey Belediyesi, Aynı Ülkenin Nedelino İlçesi ile de Dostluk Köprüleri Kurulmasını Sağladı.

Karacabey Belediyesi Bulgaristan'ın Nedelino Belediyesi'ni Konuk Etti

Bulgaristan'ın Sopot İlçesi'ni kardeş şehir ilan eden Karacabey Belediyesi, aynı ülkenin Nedelino İlçesi ile de dostluk köprüleri kurulmasını sağladı.

Belediye Başkanı Ergün Koç ve Zarovko Dimitrov arasında iş birliği protokolü imzalandı. Karacabeyli işadamlarını ilçesinde yatırım yapmaya davet eden Nedelino Belediye Başkanı Dimitrov, 23 Nisan Çocuk Şenliği sırasında Karacabey'e bir grup öğrenci göndereceklerini belirtti. Üç günlük ziyaret programı çerçevesinde, Karacabey Belediyesi'nin davetlisi olarak Karacabey'e gelen Nedelino heyetinde Belediye Başkanı Zdrovko Dinitrov ile birlikte Bulgaristan Tarım ve Orman Bölge Müdürü Vera Perunska, Nedelino Belediye Meclis Başkanı Stoyan Karaivanov, Meclis Üyesi Rumen Tasmaciyev, AB Program ve Proje Başkanı Veliçko Yordavov, Tarım ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Sılza Nikolova yer aldı.

Konuk heyet onuruna Borsa Lokantası'nda verilen yemeğe Kaymakam Dursun Balaban ile çok sayıda yetkili, sivil toplum temsilcisi ve iş adamı katıldı. Kaymakam Dursun Balaban, Nedelion Belediye Başkanı Zdrovko Dimitrov ve Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, burada yaptıkları konuşmalarda, iki ilçe arasında güçlü dostuk bağları kurulmasını ve sosyal, kültürel, ekonomik alanlarda işbirliği yapılmasını istedi.

(İTU-MŞ)

17.02.2007 13:09 TSİ

Kaynak: İHA