Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı

Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı

04.06.2018 14:08 | Son Güncelleme: 04.06.2018 14:08
Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı

Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davada mahkeme heyeti, yazar Ragıp Zarakolu hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davada mahkeme heyeti, yazar Ragıp Zarakolu hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesi yayın danışma kurulu üyesi Aslı Erdoğan ve yazar Necmiye Alpay'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın, "Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" ve "terör örgütü üyesi olmak" suçlarından yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada sanıkların savunmalarının ardından mahkeme ara kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti, sanık Kemal Sancılı'nın, kaçmaya ilişkin olasılığı dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca sanık Ragıp Zarakolu hakkında İsveç adli makamları ile adli yardımlaşma işlemlerinin devam ediyor oluşu ve sanığın yurt dışındaki adresinin belirli olması nedeniyle yakalama emrinin kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 13:33:56. #1.14#
title