Kalite-Diksiyon-İç Disiplin Semineri ve Unutulan Kelimeler

Kalite-Diksiyon-İç Disiplin Semineri ve Unutulan Kelimeler

26.03.2017 10:04 | Son Güncelleme: 26.03.2017 10:04
Kalite-Diksiyon-İç Disiplin Semineri ve Unutulan Kelimeler

Neta ART Güzel Sanatlar Merkezi-İstanbul'da icra edilecek olan bu seminer, katılımcıların herhangi bir eğitim merkezine gitmeden diksiyon eğitimlerini kendi başlarına yapabilmeleri için gereken eğitimi uygulamalı olarak vermektedir.

Neta ART Güzel Sanatlar Merkezi-İstanbul'da icra edilecek olan bu seminer, katılımcıların herhangi bir eğitim merkezine gitmeden diksiyon eğitimlerini kendi başlarına yapabilmeleri için gereken eğitimi uygulamalı olarak vermektedir. 

Seminere katılmak için alacağınız her bir bilet (Sivil 80 TL/ Öğrenci 60 TL) ile görme engelli bir arkadaşımızın bir ay boyunca Görülmeyen Gazeteyi ücretsiz olarak alıp okumasını ve yine görme engelli bir arkadaşımızın bu seminere ücretsiz olarak katılımını sağlamış olacaksınız.

*'Görülmeyen Gazete' başta akademik çevrelerde olmak üzere Braille alfabesini bilen görme engellilerin haber alma özgürlüklerini ve fikri iletişim ile dayanışmasını sağlamayı amaçlıyor. Türkiye'nin görme engelliler için hazırlanan ilk ve tek gazetesidir.

SEMİNERİMİZDE İŞLENECEK BAZI KONU BAŞLIKLARI

— Konuşma kuralları

— Tonlama

— Ritim

— Konuşma kusurları ve çözümleri

— Adayların kendi ses renklerini keşfedip geliştirme yöntemleri

— Uygulamalı günlük egzersizler

— Unutulan Kelimeler:  Yöresel ve ulusal boyutta unutulan veya unutulmak üzere olan kelimelerimizi tekrar günlük hayatımızda sistematik bir şekilde kullandırmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlamaktayız. 

— Kalite ve iç disiplin alışkanlığını günlük hayatın her alanında artıracak egzersiz ve çalışmalar

— Mazeret kültürünün yok edilmesi

SİNAN YÜCEL/EĞİTMEN HAKKINDA;

Konservatuarda aldığı tiyatro eğitiminden sonra meslek hayatına Ali-Ayşegül ATİK' in Kanal D' de yayınlanan dizisiyle başladı. Sonraki yıllarda "Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları"ve  "Dormen Tiyatrosu"nda görev yaptı. Bu dönem Tolga AŞKINER' in asistanlığını yaparken Halit AKÇATEPE, Ayşen GRUDA, Belkıs DİLLİGİL, Göksel KORTAY, Necati BİLGİÇ, Bora AYANOĞLU gibi isimlerle çalıştı. Daha sonraki sezon Karaca Tiyatrosunda, Yılmaz GRUDA ile birlikte, dünyaca ünlü Nobel ödüllü oyun yazarı Dario Fo'nun kadın oyunlarında görev yaptı. Görev yaptığı bütün oyunlarda oyunculuğun yanı sıra yönetmen yardımcılığı ve sahne amirliği de yapmış olması kendini mesleki olarak geliştirmesini ve yönetmen olma sürecini hızlandırdı.

Tiyatronun sahaya inip hayata karışarak gündemi sahneye taşıması tiyatro anlayışının temelini oluşturdu. Bu temelin bir diğer boyutu da "en iyi kişisel gelişim ve eğitimin tiyatro olduğu" gerçeğidir. Bu anlayış ile her yaş grubu için oyun, skeç, müzikal, kişisel gelişim amaçlı tiyatro eğitim programları, çeşitli konularda seminerler ve danışmanlık hizmetleri ve sosyal sorumluluk projeleri hazırlayan Sinan Yücel tüm bu faaliyetlerini kurucusu olduğu Kumpanya Tayfası Tiyatro Topluluğu çatısı altında sürdürmektedir.

Program hakkında detaylı bilgi ve bilet temini:  

Ücret:

Sivil: 80 TL

Öğrenci ve Grup Katılım (5 kişi ve üzeri): 60 TL

Bilet Temini için: 0532 784 64 10

ETKİNLİK ADRESİNE ULAŞIM:

Kendi araçları ile gelecek olan katılımcılarımız için Otopark Kullanımı Nautilus AVM'de 3 saate kadar ücretsizdir.

Metro-Marmaray ile gelecek katılımcılarımız Ayrılık Çeşmesi Marmaray durağından etkinlik adresine yürüyebilirler. Yürüme mesafesi 2dkdır. 

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Üsküdar

Mekan : Neta ART Güzel Sanatlar

Mekan Adresi : Acıbadem, Fatih Sk. Business Center No: 6 D: 25 (Tepe Nautilus AVM Karşısı)

Başlangıç Saati : 26.03.2017 13: 30: 00

Bitiş Saati : 26.03.2017 17: 00: 00

Kategori : KALİTE-DİKSİYON-İÇ DİSİPLİN SEMİNERİ ve UNUTULAN KELİMELER

Tür : Seminer

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title