Kalbine Demir Saplanan Öğrencinin "Mucize" Kurtuluşu - Haberler
Haberi Paylaş

Kalbine Demir Saplanan Öğrencinin "Mucize" Kurtuluşu

Kalbine Demir Saplanan Öğrencinin
AA - Haberler | Yerel

Adana'da, kayısı toplamak için çıktığı duvardan düşen öğrenci, kalbine demir korkuluk saplanması sonucu ölümden döndü ÇÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Güzel: "Olay anında kalp kapakçığının açık olması, hastanın mucizevi bir şekillde hayatta kalmasını sağladı"

Kayısı toplamak için çıktığı duvardan düşen ve göğsüne demir korkuluk saplanan ortaokul öğrencisinin, kalp kapakçığının açık olduğu sırada demir saplandığı için mucizevi şekilde hayatta kaldığı bildirildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ortaokul öğrencisi Lütfican Kunduracı (13), dershane çıkışında kayısı toplamak için çıktığı duvardan demir korkulukların üzerine düştü. Göğsüne demir korkuluk saplanan Kunduracı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde ameliyat edildikten sonra yaklaşık 1 hafta yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verdi. Normal servise alınan Kunduracı, sağlığını kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Kunduracı'nın ameliyatını yapan ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görevli kalp ve damar cerrahisi uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yasin Güzel,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, göğsüne demir korkuluk saplanan hastanın arkadaşları tarafından özel bir hastaneye götürüldüğünü, daha sonra kendilerine getirildiğini belirtti.

Benzer durumlarda, vücuda saplanan cisim çıkarılmadan hastaneye başvurulması gerektiği uyarısında bulunan Güzel, şu bilgileri verdi:

"Hastamız, arkadaşları tarafından bulunduğu yerden alınarak hastaneye götürülmüş. Bize geldiğinde hastamızı kalp yaralanması teşhisiyle ameliyata aldık. Demir, karnın sağ üst kısmından girip kalbinin sağ kulakçığından çıkmış. Mucize eseri kalbin iç yapılarına zarar vermeden kapakçığın açık olduğu safhada yaralanma olmuş. Olay anından arkadaşları çocuğu bulunduğu yerden çıkartmışlar. Normalde bu gibi durumlarda vücuda saplanan cisim çıkarılmamalı. Demir çubuğu kesip o şeklide hastaneye getirmeleri gerekiyor. Olay anında kalp kapakçığının açık olması hastanın mucizevi bir şekilde hayatta kalmasını sağladı."

"Doktorlarıma çiçek getireceğim"

Sağlığına kavuşmanın sevincini yaşayan Lütfican Kunduracı ise doktorlarına teşekkür ederek "Buradan çıkınca doktorlarıma çiçek getireceğim.  Bütün öğretmenlerime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bir daha ağaca çıkmam" dedi.

Anne Şükran Kunduracı, benzer olayların her çocuğun başına gelebileceğine dikkati çekerek, ailelerin daha dikkatli olması tavsiyesinde bulundu. - Adana

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title