Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' Konferansı

Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' Konferansı

05.03.2017 00:23 | Son Güncelleme: 05.03.2017 00:23

Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' konferansı Celalettin Güvenç: "Recep Tayyip Erdoğan Doktrini dediğimde kızıyorlar bana" 'Öldüren Müslüman, ölen Müslüman, Silahlar Amerikan, Rus ve Çin'KAHRAMANMARAŞ - İçişleri Bakanlığı öncülüğünde Dulkadiroğlu Belediyesi, İçişleri Bakanlığı...

Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' konferansı

Celalettin Güvenç: "Recep Tayyip Erdoğan Doktrini dediğimde kızıyorlar bana"

'Öldüren Müslüman, ölen Müslüman, Silahlar Amerikan, Rus ve Çin'

KAHRAMANMARAŞ - İçişleri Bakanlığı öncülüğünde Dulkadiroğlu Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlı, İdareci ve Bürokratlar Derneği tarafından 6 ilde yapılması planlanan 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' konulu konferansı ilk ayağı Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Konferansa Türkiye Büyük Millet MeclisiKomisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç,Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir,Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay,Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş,Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Yazar Yavuz Bülent Bakiler ve bir çok vatandaş katıldı.

Konferansa da yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan doktrini diyerek 3 konuya dikkat çeken TBMM Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, " Utanç hareketine vesilesi için Recep Tayyip Erdoğan'ın söyledikleri siyasi bir slogan ya da siyasi bir söylem değildir.Tayyip Erdoğan Doktrini dediğimde kızıyorlar bana. 3 basit şeyi Türk Dünya insanlarına ve Orta Doğu coğrafyasına net söylüyor. Irkçılık yapmayacaksınız diyor. Ey Araplar, ey Türkler,ey Şiiler, ey Sünniler birbirinize karşı ırkçılık yapmayın. Kimse anasını babasını seçemiyor. Tayyip Erdoğan yüksek sesle bunu diyor. Bunu sadece Türkiye de ki biz Türklere söylemiyor. Bütün bu coğrafyada birbirini öldüren hayvanlara söylüyor. Birbirinizi öldürmeyin, ırkçılık yapmayın. İkincisi mezhepçilik de yapmayın. Ben Sünniyim, sen Alevisin öteki başka bir şey olabilir. Sana öyle öğretildi sen öyle anladın, ben öyle anladım. Benim ne hattime ki seni sorguluyorum. Yapmayın diyor Tayyip Erdoğan. Bu siyasi lider sözü değil. Bu bilge adam sözüdür. Irkçılık yapma, mezhepçilik yapma. Üçüncüsü bunun ikisini tamamlayan unsur. Birbirinize karşı şiddet kullanmayın. Ölmeyin, öldürmeyin. Ne oluyor ki size bana ters baktı diye adam öldürüyorsunuz. Ne oluyor size ki Alevi diye adam öldürüyorsunuz. . Ne oluyor size ki Sünni diye adam öldürüyorsunuz. İslam coğrafyasında her saat her dakika binlerce insan ölüyor. Öldürenler hep Müslüman, ölenler hep Müslüman. Silahlar ya Amerikan ya Rus ya da Çin. Uyanın ey insanlar. Bilesiniz ki batı da her gün yükselen Tayyip Erdoğan düşmanlığının esas nedeni budur"dedi.

Konferans daha sonra plaket takdiminin ardından sona erdi.

Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' Konferansı
Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' Konferansı
Kahramanmaraş'ta 'Kardeşlik Sınır Tanımaz' Konferansı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title