Kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist, bu kez de maske takmadığı için gözaltına alındı

Kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist, bu kez de maske takmadığı için gözaltına alındı

Demirören Haber Ajansı / Adem AKALAN - Haberler | 3. Sayfa

Antalya'da, maske takması konusunda kendisini uyaran polisin yanındaki kadın meslektaşını gösterip, "Beğendim, bana göndersene" deyince gözaltına alınan, sevk edildiği adliyede hakimlik tarafından serbest bırakılan Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs, dün akşam saatlerinde maskesiz yakalandı. Maske takmasını isteyen polislere zorluk çıkaran Solovjovs, kelepçelenip maske takılarak polis merkezine götürüldü. Solovjovs'tan, 1'i kadın, 2 polis memuru şikayetçi oldu.

Kaleiçi girişi Saat Kulesi önünde önceki gün sabah saatlerinde uygulama sırasında polisler, Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs'u maske takması konusunda uyardı. Solovjovs ise kendisine uyarıda bulunan polise, yanındaki kadın meslektaşını göstererek, "Beğendim, bana göndersene" dedi. Pasaport isteyen ekiplerle uzun süre tartışan Solovjovs, cep telefonunu çıkararak, sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı, takviye ekiplerin gelmesiyle polis merkezine götürülüp, 'polise mukavemet', 'hakaret', 'cinsel taciz' ve 'maske takmamak suçlamasıyla hakkında işlem yapıldı.

AHLAKSIZ TEKLİFTEN SERBEST BIRAKILMIŞTI

Geceyi gözaltında geçirip dün sabah adliyeye sevk edilen Solovjovs, sözlerinin yanlış tercüme edildiğini öne sürdü, nöbetçi sulh ceza hakimliğince serbest bırakıldı. Soruşturmaya göre Solovjovs hakkında dava açılıp açılmamasına karar verileceği öğrenildi.

CADDEDE MASKESİZ YAKALANDI

Dün akşam saatlerinde ise polis ekipleri, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı girişinde spor yapan Solovjovs'u maske takması konusunda uyardı. Ancak Solovjovs maske takmadı, kimlik ve pasaport ibrazında da bulunmadı, bağırıp hakaretler etmeye başladı. Bunun üzerine polis ekipleri bölgeye takviye ekip istedi. Solovjovs, gelen ekiplere de zorluk çıkartınca kelepçelenip gözaltına alındı.

POLİS MEMURLARI DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Motosikletli yunus polisi, Dmitrijs Solovjovs kelepçelendikten sonra İngilizce, "Ben sana yardımcı olmak için buradayım. Neden zorluk çıkarıyorsun? Şimdi sana maske vereceğiz ve onu tak. Neden takmamak için direniyorsun?" dedi. Solovjovs ise spor yaptığını ve o yüzden takmadığını söyledi. Polisin, "Burada bağırıyorsun ve evlerinde olan kişileri rahatsız ediyorsun, şimdi seni karakola götürecekler" sözleri üzerine Solovjovs, "Okey" diye cevap verdi.

Polis ekipleri maske taktıkları Solovjovs'u, sağlık raporu alındıktan sonra Bahçelievler Polis Merkezi'ne götürdü. Uygulama görevindeki biri kadın 2 polis memurunun şikayetçi olduğu turiste, idari ve adli işlem uygulanacağı öğrenildi.

Kadın polise ahlaksız teklifte bulunan turist, bu kez de maske takmadığı için gözaltına alındı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Adem AKALAN

Haber Yorumları (5)
SP _0054: Adam meşhur oldu turuncu şortuyla 2 günde postalayın ülkesine ne uğraşıyorsunuz
GÖKHAN YILMAZ: Bizim onların ülkesinde yaşayamayacagımız rahatlığı onlar bizim ülkemizde yapıyorlar ya bu çok ağırıma gidiyor. Bu Milletimizi aşığalamaktır. Devletin kendi vatandaşına herzaman öncelik ve ayrıcalık tanıması lazımdır. Bizim ülke tam tersi
BOZKURT ERGENEKON : ÜLKEMİ CANIMDAN ÇOK SEVMESEM YEMİN EDİYORUM İKİ GÜNDÜR CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ TURİST İÇİN KURUMLARIMIZIN İÇİNE DÜŞTÜKLERİ ACZİYET YÜZÜNDEN ÖYLE AĞIR İFADELER ŞEYLER YAZMAK,SÖYLEMEK GEÇİYOR Kİ,KENDİMİ ZOR TUTUYORUM.YANİ İÇİŞLERİ BAKANI..NE DİYEYİM YA???..
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title