JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen

Janet Yellen

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 13.8.1946 - ...

Janet Yellen Kimdir ?

Janet Louise Yellen 13 Ağustos 1946, Amerikalı iktisatçı. Janet Yellen, 13 Ağustos 1946 tarihinde Brooklyn, New York‘ta Yahudi bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Anna Blumenthal, babası Julius Yellen’dir. Ford Hamilton Lisesinden mezun olduktan sonra 1967 yılında Pembroke College (Brown Üniversitesi)’nde Ekonomi alanında eğitim görerek mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Janet Yellen - Bugün
IMF Başkanı Georgieva: "G20'den yeni özel çekme hakkı tahsisi üzerinde çalışmak için devam sinyali aldık"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da G20 toplantısı öncesinde kaleme aldığı mektupta, "IMF'ye yeni SDR tahsis edilmesi, düşük gelirli ülkelerin çok ihtiyaç duyduğu sağlık ve ekonomik toparlanma çabalarını kolaylaştırmak için likiditeyi artırabilir.
Janet Yellen - 28.02.2021
ABD/Yellen: $1.9 trilyonluk paketin geçişini alkışlıyorum
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Temsilciler Meclisi'nin, Başkan Joe Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketini onaylamasını alkışlayarak karşıladığını vurguladı.
Janet Yellen - 25.02.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Aşılama küresel ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 25.02.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, salgını kontrol altına almanın güçlü bir ekonomik toparlanma için önemli olduğunu belirterek, hızlı ve gerçekten küresel bir aşılama programının ekonomiye sağlanabilecek en güçlü teşvik olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 25.02.2021
Analistlerden borsa yatırımcılarına "temkinli olunmalı" uyarısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın sürece dair izlemede olduklarını bildirdiğini aktaran Paksoy, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın son konuşmasının enflasyon beklentileri dışında çok fazla detay içermese de, Fed'in mart ayı toplantısının şimdiden çok önemli hale geldiğini ifade etti.
Janet Yellen - 24.02.2021
Analistlerden kripto paralar için yatırımcılara "temkinli ve mesafeli" olunması uyarısı
"Oldukça spekülatif bir varlık" Dijital para fiyatlarındaki sert dalgalanmalar, küresel çapta birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra ekonomi yetkililerinin de dikkatini çekti. Yatırımcıların mağdur olmaması için çağrıda bulunan yetkililere, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde de katıldı.
Janet Yellen - 24.02.2021
Fed / Powell: ABD'nin dijital parada ilk olması gerekmiyor
The New York Times'a konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, dijital doların finansal kapasitesinin araştırılmasına ilişkin araştırmaları desteklediğini söyledi.
Janet Yellen - 22.02.2021
New York borsası düşüşle açıldı
Ayrıca, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, The New York Times tarafından düzenlenen bir video konferans etkinliğinde bugün yaptığı açıklamada, düşük faiz ortamı nedeniyle daha fazla mali alanın olduğunu ve bunun kullanılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi.
Janet Yellen - 22.02.2021
Küresel piyasalar, ABD'nin destek paketi ve Powell'ın sunumuna odaklandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçen hafta yaptığı açıklamada ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemini yineleyerek, "Gelecek birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 20.02.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin açıklamalarının ardından cuma gününe yükselişle başlayan endeksler, gün içerisinde karışık bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Avrupa borsaları yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin dün yaptığı açıklamaların ardından Avrupa'da da endeksler pozitif bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Son dakika haber | New York borsası yükselişle açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ekonomik destek paketine ilişkin dün yaptığı açıklamaların ardından endeksler pozitif bir seyir izledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Yellen: ABD kripto para piyasalarını düzenlemeyi planlıyor
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD hükümetinin, düzenleyici sorumluluklara uyduklarından emin olmak için kripto para piyasa kuruluşlarına ilişkin düzenleme yapabileceğini söyledi.
Janet Yellen - 19.02.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka artış hızı yavaşlasa da mutasyon riski ve ekonomilerin toparlanmasına yönelik endişeler nedeniyle liderlerin vereceği mesajların önemine dikkati çeken analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in ABD'deki teşvik paketine yönelik olumlu açıklamalarının piyasalardaki aşağı yönlü hareketleri kısıtladığını bildirdi.
Janet Yellen - 19.02.2021
Küresel piyasalar, yoğun haber ve veri gündemine odaklandı
Öte yandan bugüne kadar piyasaların yakıtı olarak dikkati çeken ABD'de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketi ile ilgili dün akşam bir değerlendirme yapan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kovid-19 salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 19.02.2021
BIST100 yüzde 0.33 artışla başladı, dolar 6.99 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahındaki kırılgan gelişmenin sürdüğü vurgulanarak, şöyle denildi: "Gelişmiş ekonomilerde açıklanan makroekonomik veriler karışık bir görünüm sunarken, riskli varlıklar satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. ABD'de inşaat izinleri beklentilerden güçlü gelse de konut başlangıçları ve 13 Şubat'ta biten haftanın işsizlik maaşı başvuruları zayıf bir tablo ortaya koydu.  "ABD'deki mali paket konusunda henüz bir ilerleme kaydedilemezken, Hazine Bakanı Janet Yellen büyük bir mali destek paketine olan ihtiyacın sürdüğünü hatırlattı.
Janet Yellen - 19.02.2021
Son dakika ekonomi: ABD Hazine Bakanı Yellen'dan "ekonomik destek paketi" açıklaması Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine yönelik büyük bir ekonomik destek paketinin geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umuyoruz.
Janet Yellen - 17.02.2021
ABD ekonomik toparlanmada AB ile işbirliği amaçlıyor
ABD Hazine Bakanlığı, Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, Avrupa Birliği'ne (AB) küresel ekonomik toparlanma sürecinde işbirliği yapmak istediklerini duyurdu.
Janet Yellen - 17.02.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, ECB Başkanı Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile büyüme ve istihdamı teşvik edecek politika araçlarını görüştü.
Janet Yellen - 15.02.2021
BIST100 yüzde 0.82 artışla başladı, dolar 7.01 lirada
Küresel piyasalarda risk iştahının artmasıyla, tüm para birimleri karşısında gerileyen doların iç piyasadaki düşüşü de sürüyor.  ALB Forex'in günlük bülteninde, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın güçlü ve kalıcı bir toparlanmayı teşvik etmek için daha fazla mali destek sağlama gereğine dikkat çektiği ve G7'deki hazine bakanlarına da "Şimdi büyümenin tam zamanı" dediğine işaret edilerek, "ABD Merkez Bankası (Fed), bu yıl yapılacak stres testlerinde bankaların, işsizliğin yüzde 10'un üzerine çıktığı, ekonomik büyümenin yüzde 4.
Janet Yellen - 13.02.2021
Son dakika: New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da G7 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, sağlam ve kalıcı bir ekonomik toparlanma için daha fazla mali destek sağlanmasının önemini vurguladı.
Janet Yellen - 12.02.2021
Son dakika! İngiltere'den G-7 ülkelerine ekonomik karar verme süreçlerinde çevresel öncelikleri dikkate alma çağrısı
Toplantının ardından ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ise ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Joe Biden yönetiminin küresel sorunların çözümünde uluslararası ilişkilerini derinleştirmeye ve ittifaklarını güçlendirmeye yüksek öncelik verdiğini söyledi.
Janet Yellen - 11.02.2021
Son dakika haber | ABD Hazine Bakanı Yellen: "Kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımı büyüyen bir sorun"
Bir son dakika haberine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımının büyüyen bir sorun olduğunu belirterek, "sorumlu inovasyona" ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Janet Yellen - 10.02.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın yanı sıra toplantıya JPMorgan Chase, Walmart, Gap ve Lowe's'un yöneticileri katıldı.
Janet Yellen - 10.02.2021
ABD Başkanı Joe Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştü
Beyaz Saray'daki Oval Ofis'te gerçekleşen görüşmeye, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da katıldı.
Janet Yellen - 09.02.2021
New York borsası düşüşle açıldı
ABD Başkanı Joe Biden, ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın söz konusu pakete ilişkin bugün iş insanları ile görüşmesi bekleniyor.
Janet Yellen - 09.02.2021
Brent petrol 60 doların üzerinde
Troy Kıymetli Madenler'in günlük bülteninde, altının yeni haftaya güçlü başladığı belirtilerek, şöyle denildi: "Altın yeni haftaya 1814 dolar/ons seviyesinden başladıktan sonra toparlanma gayesinde hareket ettiği bir seansı geride bıraktı. Altın, geçtiğimiz hafta 1800 dolar/onsun aşağısını test etmesinin ardından yeni haftaya yükseliş arzusuyla başladı. ABD 10 yıllık tahvil getirisinin 11 ayın ardından 1,20 seviyesini kaydetmesine rağmen altın, pozitifliğini bozmadan alıcılı seyrederken yükselişini önemli ölçüde enflasyon beklentilerindeki yukarı ivmeye borçlu olduğunu gözlemledik. Bu yükseliş desteğini, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın yardım paketinin senatodan geçirilmesinin istihdam piyasasının toparlanması açısından önemli olmasını savunmasından aldı.
Janet Yellen - 09.02.2021
KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler Avrupa'da yatay, Asya'da artıda
Almanya'da açıklanan verilere göre, ülkenin dış ticaret fazlası 2020'de yıllık bazda yüzde 7.1 düştü ğü borsalarda yatırımcılar, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başekonomisti Philip Lane'in, ekonomiye ilişkin son durumun değerlendirmesini yapacağı konuşmasına odaklandı.  ABD'de, Hazine Bakanı Janet Yellen'ın konuşmasının ardından yeni rekor düzeylerde kapanan borsaları izleyen Asya-Pasifik bölgesindeki borsalar da artıda işlem görüyor.
Janet Yellen - 09.02.2021
Brent petrol 61 doları da aştı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.
Janet Yellen - 09.02.2021
Küresel piyasalar pozitif seyrini koruyor
ABD'de ekonomik destek paketine ilişkin beklentiler ve Kovid-19 vaka artış hızının gerilemesi ile pay piyasaları rekorlara devam etti. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, önceki gün katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulunarak "Bu paket geçirilirse gelecek yıl tam istihdama dönebileceğimizi umuyorum.
Janet Yellen - 09.02.2021
Son dakika haber! New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazar günü katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 08.02.2021
Son dakika haberi... New York borsası yükselişle açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, pazar günü katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketinin kabul edilmesi için Kongre'ye çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 08.02.2021
Brent petrol 60 doların üzerinde
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.
Janet Yellen - 08.02.2021
Yellen: Yardım paketi geçerse ABD 2022'de tam istihdama döner
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketinin Kongre'den geçmesi durumunda, ABD'de halen "derin bir çukurda" diye nitelendirdiği istihdam piyasasının toparlanacağını ve 2022 yılında tam istihdama dönüleleceğini vurguladı.
Janet Yellen - 05.02.2021
Son dakika haberleri! Küresel piyasalar ABD'nin istihdam raporuna odaklandı
Son haftalarda bazı hisse fiyatlarında görülen aşırı oynaklığa ilişkin endişeler, GameStop hisselerinin dün de yüzde 42'nin üzerinde değer kaybetmesi ile yatışsa da yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcıları karşı karşıya getiren konu gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Dün akşam ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, piyasalarda özellikle bazı hisse senedi fiyatlarında yaşanan oynaklığı değerlendirmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarıyla bir araya geldi.
Janet Yellen - 05.02.2021
Son dakika haber: ABD Hazine Bakanlığı: Yüksek oynaklık sırasında piyasa altyapısı dayanıklıydı
Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Janet Yellen'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun (CFTC) başkanlarıyla son dönemde piyasalardaki oynaklığı değerlendirmek üzere toplantı düzenlediği kaydedildi.
Janet Yellen - 05.02.2021
New York borsası yükselişle kapandı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, son dönemde piyasalarda yaşanan oynaklığı değerlendirmek üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarıyla bir araya geldi.
Janet Yellen - 04.02.2021
New York borsası yükselişle açıldı
Analistler, Kovid-19 salgınıyla mücadeleye yönelik yeni destek paketine ilişkin gelişmelerin yanı sıra, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarıyla son dönemde piyasalarda yaşanan aşırı oynaklığı değerlendireceği toplantının takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 04.02.2021
Altın 1,800 dolara düştü, Brent 59 doları gördü
Troy Kıymetli Madenler'in günlük bülteninde, altındaki düşüşe işaret edilerek, şöyle denildi: "Altın, hafta başından beri zorlandığı yukarı gitme arzusu konusunda dün bir kez daha zorlanarak kırmızıda bir seansı geride bıraktı. Dünkü seansa 1838 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden, satıcılı bir seyir içerisindeki hareketini güne yaydı. Demokratların gerekirse 1.9 trilyon dolarlık paketi tek başlarına yürütebileceklerine dair adımlar atıyor olmalarına rağmen altının bu gelişmeden destek bulamadığını gördük. Diğer taraftan ABD 10 yıllık tahvil getirisinde iki haftanın ardından yeniden 1,14'ün üzerinin kaydedilmesi, altına baskı yapan bir diğer gelişme oldu. Altın, dünkü seansta 1834 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 0.2 kayıp yaşamış oldu.  "Gümüş ise pozitif bir günü geride bırakmasına karşın güçlü bir yükselişten bahsedemediğimiz bir gün geride kaldı. ABD'nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Hazine Bakanı Janet Yellen bir araya gelerek sosyal medya üzerinde yapılan manipülasyonları değerlendirme kararı aldı.
Janet Yellen - 04.02.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Piyasaların düzgün bir şekilde işlediğinden emin olmalıyız"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, piyasalarda son haftalarda yaşanan aşırı oynaklığa ilişkin bugün regülatörlerle bir araya geleceğini belirterek, "Finansal piyasalarımızın düzgün ve verimli bir şekilde işlediğinden, yatırımcıların korunduğundan emin olmalıyız." dedi.
Janet Yellen - 03.02.2021
New York borsası karışık seyirle açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, piyasalarda GameStop ve benzeri hisselerin neden olduğu oynaklığı görüşmek üzere regülatörlerle bu hafta bir toplantı gerçekleştirmesi beklenirken, söz konusu toplantıya ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed), New York Fed ile ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanlarının katılacağı belirtiliyor.
Janet Yellen - 03.02.2021
Son dakika! ABD Senatosundan Biden'ın iki bakan adayına onay
ABD Senatosu daha önce de Antony Blinken'ı Dışişleri Bakanı, Janet Yellen'ı Hazine Bakanı ve Lloyd Austin'i de Savunma Bakanı olarak onaylamıştı.
Janet Yellen - 29.01.2021
Son dakika... Amerikan borsasında "GameStop dalgası büyüyebilir" korkusu
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki de aynı gün düzenlediği basın toplantısında, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın da aralarında bulunduğu ekonomi yönetiminin durumu takip ettiğini ifade etti.
Janet Yellen - 27.01.2021
BIST100 yatay başladı, dolar 7.36 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahındaki karışık gelişmenin sürdüğü belirtilerek, şöyle denildi: "Az sayıdaki makroekonomik veri beklentilerin hafif üzerinde gelse de Covid-19 yeni vaka sayılarındaki artış, aşının dağıtımı konusundaki tartışmalar ve ABD'deki mali paket konusundaki belirsizlikler riskli varlıkları satış baskısı altına alıyor.  "Dünya genelinde vaka sayısı 100 milyon kişiyi aşarken, şimdiye kadar sadece 64 milyon kişinin aşılanmış olması ve tedarik sürecindeki aksamalar yaşanması üzerine, basında Almanya'nın Avrupa Komisyonu'nu aşı ihracatında kısıtlama yönünde karar alma için baskı yaptığı haberleri yer alıyor.  "Öte yandan dün ABD'nin ilk kadın Hazine Bakanı Janet Yellen yemin ederek göreve başlarken, mali destek paketinin ne zaman karara bağlanabileceği netleşmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. IMF Başkanı Georgieva: G20'den yeni özel çekme hakkı tahsisi üzerinde çalışmak için deva
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 20:31:04. #1.15#
title