JANET YELLEN HABERLERİ

Janet Yellen haber, Janet Yellen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Janet Yellen

Janet Yellen

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 13.8.1946

Janet Yellen Kimdir ?

Janet Louise Yellen 13 Ağustos 1946, Amerikalı iktisatçı. Janet Yellen, 13 Ağustos 1946 tarihinde Brooklyn, New York‘ta Yahudi bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Anna Blumenthal, babası Julius Yellen’dir. Ford Hamilton Lisesinden mezun olduktan sonra 1967 yılında Pembroke College (Brown Üniversitesi)’nde Ekonomi alanında eğitim görerek mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Janet Yellen - 09.09.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan büyük ekonomilere "IMF'nin özel çekme hakkını kırılgan ülkeler için kullanma" çağrısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, büyük ekonomilere Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkını (SDR), kırılgan ülkeleri desteklemek için kullanmaları çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 08.09.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen Kongreyi "borç limiti" konusunda bir kez daha uyardı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, federal hükümeti geçici olarak finanse etmeye yönelik önlemlerin ne kadar süreceğinin belirsiz olduğunu belirterek, borç limiti konusunda en kısa sürede harekete geçmesi için Kongre'ye bir kez daha çağrıda bulundu.
Janet Yellen - 23.08.2021
New York borsası yükselişle açıldı
Öte yandan, hafta sonu ABD basınında, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın görev süresi şubat ayında sona erecek olan Fed Başkanı Powell'ın yeniden atanmasını desteklediğine dair haberler yer aldı.
Janet Yellen - 18.08.2021
IMF, belirsizlik nedeniyle Afganistan'ın IMF kaynaklarına erişimini kesti
Öte yandan ABD, Taliban'ın önceki hükümetten kalan paraya erişimini kısıtlamak adına ABD bankalarında bulunan Afganistan ulusal rezervlerine ait banka hesaplarını dondurduğu iddia edilmiş, kararın ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Bakanlığa bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi yetkilileri tarafından alındığı aktarılmıştı.
Janet Yellen - 17.08.2021
Son dakika haberleri | ABD yönetimi, Afgan hükümetinin ABD bankalarındaki rezervlerini dondurdu
Söz konusu kararın Hazine Bakanı Janet Yellen ve Yabancı Varlıkları Koruma Ofisi (OFAC) yetkililerince alındığı belirtilen haberde, bir hükümet yetkilisinin ise daha önce yaptığı açıklamada Afgan hükümetinin ABD'de sahip olduğu merkez bankası varlıklarının hiçbirinin Taliban'a verilmeyeceğine ilişkin değerlendirmeleri hatırlatıldı.
Janet Yellen - 16.08.2021
ABD Hazinesi kalkınma bankalarının fosil yakıt projelerini finanse etmesine karşı çıktı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, konuya ilişkin, "ABD, gelişmekte olan ülkelerin güçlü ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olurken, çok taraflı kalkınma bankalarının istisnai durumlar dışında fosil yakıtlara verdiği desteği sona erdirmek amacıyla açık bir yol oluşturmak için uluslararası ortaklarla birlikte çalışarak iklim krizini ele almak için cesur ve proaktif adımlar atıyor.
Janet Yellen - 09.08.2021
Son dakika haberi: ABD Hazine Bakanı Yellen borç limitini artırma çağrısını yineledi Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, borç limitinin artırılmamasının ülke ekonomisine zarar vereceğini belirterek, Kongre'ye iki partinin de desteğiyle borç limitini yükseltme çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 06.08.2021
ABD'li iş insanları Biden yönetimini Çin ile ticaret görüşmelerini yeniden başlatmaya çağırdı
The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, aralarında ABD Ticaret Odası, Ulusal Perakendeciler Birliği ve Yarı İletken Endüstri Birliğinin de bulunduğu bazı büyük iş grupları, Hazine Bakanı Janet Yellen ve ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai'ye konuya ilişkin mektup kaleme aldı.
Janet Yellen - 03.08.2021
ABD Hazinesi borç limitini aşmamak için olağanüstü tedbirleri devreye soktu
Hazine Bakanı Janet Yellen, Bakanlığın borç limitine ilişkin aldığı önlemler hakkında ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye yönelik bir mektup kaleme aldı.
Janet Yellen - 24.07.2021
Son dakika haberi: ABD Hazine Bakanı Yellen'dan Kongreye "borç limiti" uyarısı
Son dakika gelişmesine göre ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongrenin ülkenin borç limitini yükseltmemesi halinde Bakanlığın 2 Ağustos'ta "olağanüstü önlemler" alması gerekeceğini bildirdi.
Janet Yellen - 23.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan kalkınma bankalarına iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağırısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, çok uluslu bankalara iklim değişikliğiyle mücadele için daha fazla sermayeyi harekete geçirme çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 22.07.2021
ABD'den Küba Savunma Bakanı ve özel kuvvetler birimine yaptırım
Hazine Bakanı Janet Yellen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Küba halkının temel ve evrensel hakları için hükümeti protesto ettiğini belirtti.
Janet Yellen - 19.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan sabitkoinler için "düzenleyici çerçeve" çağrısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, sabitkoinlere (stablecoin) ilişkin uygun bir düzenleyici çerçeve için hızla harekete geçilmesi gerektiğini ifade etti.
Janet Yellen - 19.07.2021
ABD ve Vietnam para birimi uygulamaları konusunda anlaştı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hazine Bakanı Janet Yellen ve Vietnam Merkez Bankası Başkanı Nguyen Thi Hong'un çevrim içi bir araya geldiği kaydedildi.
Janet Yellen - 16.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, gelecek hafta regülatörlerle "sabitkoinleri" görüşecek
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, sabitkoinlerin (stablecoin) finansal sistemdeki rolünü görüşmek üzere pazartesi günü regülatörlerle bir araya gelecek.
Janet Yellen - 16.07.2021
New York borsası, perakende satış verisinin ardından yükselişle açıldı
Öte yandan, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da dün verdiği bir röportajda, fiyatlardaki artışın birkaç ay daha devam edebileceğini ancak orta vadede enflasyonun normal seviyelere gerilemesini beklediğini bildirdi.
Janet Yellen - 16.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Birkaç ay daha hızlı enflasyon yaşayacağız"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, fiyatlardaki artışın birkaç ay daha devam edebileceğini ancak son zamanlardaki şaşırtıcı enflasyonun zamanla gevşemesini beklediğini ifade etti.
Janet Yellen - 12.07.2021
Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
Brüksel'de Avro Grubu toplantısına katılan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ise AB üyesi ülkelere kurumlar vergisi için küresel anlaşmayı imzalama çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 12.07.2021
ABD Hazinesi'nden küresel vergi anlaşmasına katılım çağrısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere kurumlar vergisi için küresel anlaşmayı imzalama çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 11.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Vergi anlaşması ülkeler arasındaki düşük vergi yarışını sonlandıracak"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkelerin büyük ve karlı çok uluslu firmaları en az yüzde 15 oranında vergilendirmesine imkan sağlayacak yeni vergi mekanizmasına ilişkin olarak, "Anlaşma, ülkeler arasındaki düşük vergi yarışını sonlandıracak.
Janet Yellen - 10.07.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen'dan küresel vergi anlaşmasını hızla sonuçlandırma çağrısı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 Maliye Bakanları toplantısının, dünyanın küresel kurumlar vergisinde "dibe doğru yarışı" bitirmeye hazır olduğunu gösterdiğini belirterek, anlaşmanın hızla sonuçlandırılması çağrısında bulundu.
Janet Yellen - 24.06.2021
Küresel piyasalarda yön arayışı devam ediyor
Öte yandan dün Senato'da bütçe teklifi üzerine bir konuşma yapan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonun yıl sonuna kadar mevcut yüksek seviyelerinden daha düşük seviyelerde olması gerektiğini, enflasyon beklentilerinin çıpalanmadığına dair çok az kanıt gördüğünü kaydetti.
Janet Yellen - 17.06.2021
New York borsası karışık seyirle açıldı
Analistler, bugün veri gündeminin sakin olduğunu belirterek, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Janet Yellen - 09.06.2021
Gümüş yükseldi, altın ve petrol yatay
Troy günlük bülteninde, "Salı günü seansa Asyalı yatırımcıların satışlarıyla başlayan altın ağırlıklı olarak 1890-1900 dolar/ons dar bandında kaldı" denildi ve şöyle devam edildi: "Doların güçlü durması ABD'nin hazine bonolarının getirilerini etkilerken, Hazine Bakanı Janet Yellen da ayrıca, biraz daha yüksek bir faiz oranı ortamının 'toplumun bakış açısı ve Fed'in bakış açısı için aslında bir artı olacağını' öne sürdü.
Janet Yellen - 08.06.2021
Borsa güne yatay başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,03 artışla 1.447,49 puandan başladı.
Janet Yellen - 07.06.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
Analistler, hafta sonu ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın "daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası (Fed) hem de toplumun faydasına olacağını" söylemesinin ardından New York borsasında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendiğini ifade etti.
Janet Yellen - 07.06.2021
Borsa günü yükselişle tamamladı
Analistler, hafta sonu, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, "daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası (Fed) hem de toplum için pozitif olacağı" yönündeki söyleminin piyasaların odağına yerleştiğini belirtti.
Janet Yellen - 07.06.2021
New York borsası düşüşle açıldı
Analistler, devam eden enflasyon baskısı ve güçlü istihdam verileri sonrası ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın "daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası (Fed) hem de toplumun faydasına olacağını" söylemesiyle New York borsasında satıcılı bir seyrin izlendiğini ifade etti.
Janet Yellen - 07.06.2021
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Analistler, hafta sonu, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın, "daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası (Fed) hem de toplum için pozitif olacağı" yönündeki söyleminin piyasaların odağına yerleştiğini belirtti.
Janet Yellen - 07.06.2021
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası hem de toplumun faydasına olacağını söylemesinin ardından piyasalarda karışık bir seyir izlendiğini ifade etti.
Janet Yellen - 07.06.2021
Avrupa'da endeksler karışık açıldı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, anlaşmaya atıfta bulunarak bu "önemli ve benzersiz taahhüdün" şirketlerin ödediği vergileri dibe çeken yarışı sonlandıracağını açıkladı.
Janet Yellen - 07.06.2021
BIST100 yüzde 0.07 artışla başladı, dolar 8.68 lirada
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, anlaşmaya atıfta bulunarak bu "önemli ve benzersiz taahhüdün" şirketlerin ödediği vergileri dibe çeken yarışı sonlandıracağını açıkladı.
Janet Yellen - 07.06.2021
VİOP'ta endeks kontratı haftaya düşüşle başladı
Analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın daha yüksek bir faiz seviyesinin hem ABD Merkez Bankası (Fed) hem de toplumun faydasına olacağını söylemesinin ardından piyasalarda karışık bir seyir izlendiğini ifade etti.
Janet Yellen - 07.06.2021
Küresel piyasalar, yeni haftada Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı
Küresel piyasalarda ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın açıklamaları sonrası oynaklığın artması beklenirken, bu hafta Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz kararı ve ABD'de enflasyon başta olmak üzere veri akışı takip edilecek.
Janet Yellen - 05.06.2021
G7 ülkeleri çok uluslu şirketlerin en az yüzde 15 vergi ödemesi konusunda anlaştı
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ise anlaşmayla ilgili, "Bu, işletmeler için oyun alanını eşitleyerek ve ülkeleri olumlu temeller üzerinde rekabet etmeye teşvik ederek küresel ekonominin gelişmesine yardımcı olacaktır.
Janet Yellen - 02.06.2021
Son dakika haberleri! Çin Başbakan Yardımcısı Liu, ABD Hazine Bakanı Yellen ile çevrim içi görüştü
Son dakika haberlerine göre Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile video konferans yoluyla görüşme gerçekleştirdi.
Janet Yellen - 28.05.2021
Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Öte yandan, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada, enflasyondaki artışın geçici olacağını ancak bu yılın sonuna kadar sürebileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 27.05.2021
New York borsası yükselişle kapandı
Öte yandan, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada, enflasyondaki artışın geçici olacağını ancak bu yılın sonuna kadar sürebileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 27.05.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen: "Gördüğümüz son enflasyon geçici olacak"
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyondaki artışın geçici olacağını ancak bu yılın sonuna kadar sürebileceğini ifade etti.
Janet Yellen - 20.05.2021
Dibe doğru yarışın sonu: Küresel kurumlar vergisi
Dibe doğru yarışın sonu Çok-uluslu şirketleri cezbetmek için kurumlar vergisini düşürme uygulamasını Başkan Biden ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen "dibe doğru yarış" olarak tanımlıyor ve bu durumu sadece tek bir ülke için değil tüm ülkeler için "hak edilen bir gelirden mahrum bırakılmak" şeklinde yorumluyorlar.
Janet Yellen - 18.05.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, altyapı paketi ve vergi artışları için iş dünyasından destek istedi
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Amerikan İstihdam Planı olarak adlandırılan altyapı paketindeki yatırımlar ve vergi artışına yönelik tekliflerin kurumların net karlılığını ve küresek rekabet güçlerini artıracağını belirterek, iş dünyasından destek istedi.
Janet Yellen - 12.05.2021
ABD'de enflasyon 13 yılın zirvesinde
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçen hafta Beyaz Saray'da katıldığı basın toplantısında, teknik nedenlerden dolayı gelecek birkaç ay içinde biraz daha yüksek enflasyon beklediklerini söylemişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Janet Yellen Haberleri | Janet Yellen Kimdir - Haberler - Janet Yellen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Janet Yellen kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD Hazine Bakanı Yellen'dan büyük ekonomilere IMF'nin özel çekme hakkını kırılgan ülkel
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 12:07:31. #1.13#

title