Jackıe Chan, Son Filmi Yasak Krallık'ın Tanıtımı İçin Londra'da

Jackıe Chan, Son Filmi Yasak Krallık'ın Tanıtımı İçin Londra'da

Ünlü Film Yıldızı Jackie Chan, 9 Mayıs'ta Gösterime Giren ve Yönetmenliğini Rob Minkoff'un Yaptığı Son Filmi Forbidden Kingdom'un (Yasak Krallık) Tanıtımı İçin İngiltere'nin Başkenti Londra'ya Geldi.

Jackıe Chan, Son Filmi Yasak Krallık'ın Tanıtımı İçin Londra'da

Ünlü film yıldızı Jackie Chan, 9 Mayıs'ta gösterime giren ve yönetmenliğini Rob Minkoff'un yaptığı son filmi Forbidden Kingdom'un (Yasak Krallık) tanıtımı için İngiltere'nin başkenti Londra'ya geldi.

Ünlü aktör Chan, düzenlediği basın toplantısında, son filmi Yasak Krallık, Çin depreminde zarar görenler için yapmayı düşündüğü yardımlar ve Çin'in başkenti Pekin'de yapılacak 2008 Olimpiyat Oyunları ile ilgili düşüncelerini anlattı. 10 yıldan beri oyuncu Jet Li ve yapımcı Cassy Silver ile bir film yapmayı planladığını ifade eden Chan, üçlünün ilk kez bu büyük filmde bir araya geldiğini söyledi.

Çin depreminden zarar görenlere yardım etmek istediğini ve deprem hakkında bir film yapmak istediğini de ifade eden Chan, "Yarın bu projeyle ilgili bir yönetmen ve senaryo yazarıyla görüşeceğim. Bu korkunç felaketin etkilerini dünyaya göstermek ve en acı gününde Çin'e yardım eden tüm ülkelere teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Dünya çapında bir film yıldızı olan tanınan Chan, aynı zamanda Çinli artistler arasında yardım faaliyetlerinde bulunan bir ikon olarak da tanınıyor. Chan, Cannes Film Festivali sırasında meydana gelen deprem sonrasında deprem bölgesi Sichuan'a kısa bir süreliğine uğramış ve yerel kurtarma ekiplerine yardım etmiş, kurtarma ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırmaları için 1.4 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu.

Basın toplantısının ardından İHA'ya özel açıklamalarda bulunan Jackie Chan, filmle ilgili olarak, "Filmi çekmek yapımcı Cassey Silver'in düşüncesiydi. Bizleri o bir araya getirdi. Silver, Jet Li ile görüştükten sonra böyle bir film çekmek istediklerini bana açıkladılar. Li benimle temasa geçti ve senaryoyu beğendiğini, benim de filmde yer almamı istediklerini ifade etti. Ben de, 'Sen beğendiysen, senaryoyu okumaya bile gerek görmeden kabul ediyorum' dedim. Bana çok güzel bir senaryo olduğunu, bir aile filmi olduğunu söyledi. Ve seve seve bu filmi yapmak için bir araya geldik. Bu arada film ABD piyasasına hitap ediyor, Çin'e değil. Sarhoş kungfu-cu rolü benim için görülmedik bir şey, fakat senaryo yazarı John Fusco, senaryoya her şeyi koyabilmek için dövüş sporları öğrenmek üzere Çin'e gidecek kadar Çin kültürüne aşık biri" diye konuştu.

Li ile ilk kez aynı filmde rol aldıklarını belirten Chan, "Jet ile dövüşmek hiçbir surette zor değildi. Hız ya da prova konusunda hiçbir endişeniz olmuyor. Uzun zamandır yakalayamadığım bir uyumla çalıştık. Ne ben ne de Jet birbirimize zarar vereceğimiz endişesine kapılmadık. İkimizde hünerimizi göstermek istedik ve yönetmen de bizi bu konuda engellemedi. Çok eğlenceli oldu" şeklinde konuştu.

Çin'de yaşanan depremle ilgili duygularını da anlatan Chan, "Depremle ilgili televizyonda ne kadar çok şey yayınlanmıştır bilmiyorum. Televizyonda her izlediğimde ağlıyorum. Bazen kendimden nefret ediyorum, neden Süpermen değilim diye. Süpermen olsaydım, depremden zarar gören insanlara yardım edebilirdim. New York'taki 11 Eylül saldırılarında da aynı duyguyu hissetmiştim. Okul ve ev gibi birçok şeyin yeniden inşa edilmesi için 7 yıldır yardım çalışmaları yürütüyoruz" dedi.

2008 Olimpiyat Oyunları'nın Pekin'de yapılacak olmasını da değerlendiren Jackie Chan, "Çin olimpiyatları bu felaketten etkilenmeyecektir. Hatta bu sayede depremden etkilenenlere daha fazla yardım edebiliriz. Olimpiyatların, şimdiye dek olmadığı kadar başarılı olacağını garanti ediyoruz" diye konuştu.

Uzakdoğu dövüş sanatlarının iki usta ismi Jackie Chan ve Jet Li'yi aynı filmde buluşturan aksiyon-macera filmi Yasak Krallık, kung-fu takıntılı Amerikalı bir çocuğun mitolojik bir Maymun Kral'ı kurtarmak için Antik Çin'e yaptığı fantastik yolculuğu anlatıyor.

(GS-OYK-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA