İzmir Yaşaması Karaciğer Nakline Bağlı

İzmir Yaşaması Karaciğer Nakline Bağlı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Yaşaması karaciğer nakline bağlıİZMİR'de Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği teşhisiyle tedavi gören 7 aylık Hüseyin Can Çetin bebek yaşamak için organ nakli bekliyor.

Yaşaması karaciğer nakline bağlı

İZMİR'de Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği teşhisiyle tedavi gören 7 aylık Hüseyin Can Çetin bebek yaşamak için organ nakli bekliyor. Hastane önünde bekleyen baba Ünal Çetin (39) oğluna biran önce karaciğer nakli yapılması gerektiğini belirterek, "Oğlum son saatlerini yaşıyor. Çok acil şekilde 0 ve B grubu kana sahip donöre ihtiyacımız var" dedi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde çiftçilik yapan Ünal Çetin ve ev hanımı eşi Aysun Çetin'in bebekleri Hüseyin Can Çetin, doğumdan sonra sarılık geçirdi. Bir süre hastanede kalan küçük bebek, taburcu edildi. Eve döndükten sonra karnı şişen Hüseyin Can bebek tekrar hastaneye yatırıldı. Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde muayene edilen Hüseyin Can'a karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. Doktorlar Hüseyin Can bebeğin yaşaması için çok acil olarak karaciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Hastane önünde bekleyen baba Ünal Çetin, oğlu için 0 ve B grubu kan taşıyan kişilerden karaciğer nakli yapabileceğini belirterek, "Oğlum doğduktan sonra sarılık geçirdi. Normal bebeklere oranla ağır bir sarılık geçirdi. İki hafta kadar hastanede kaldı. Taburcu olduktan sonra evde karnının şiştiğini fark ettik. Doktora götürdük. Bir aydan fazladır hastanede yatıyor. Bize acilen karaciğer nakli yapılaması gerektiğini, aksi takdirde öleceğini söylediler. Duyarlı vatandaşlarımızdan bize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Oğlumun yaşamasını istiyorum. Lütfen bize yardım edin. 0 ve B grubu kan grubuna sahip 18 yaşından küçük olmayan kişilerden nakil yapılabiliyormuş. Hastane önünde bekliyoruz" dedi.

İzmir Yaşaması Karaciğer Nakline Bağlı
İzmir Yaşaması Karaciğer Nakline Bağlı
İzmir Yaşaması Karaciğer Nakline Bağlı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title