İzmir Üniversitesi'nden Yeni Bir İşbirliği - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir Üniversitesi'nden Yeni Bir İşbirliği

İzmir Üniversitesi'nden Yeni Bir İşbirliği
Bültenler - Haberler | Güncel

İzmir Üniversitesi, Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde bulunan Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile yeni bir işbirliği anlaşmasına imza attı.

Uluslararasılaşma çalışmalarını sürdüren İzmir Üniversitesi, ikili değişim anlaşmalarına bir yenisini ekledi. İmzalanan anlaşma çerçevesinde Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde bulunan Würzburg- Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile İzmir Üniversitesi arasındaki değişime Endüstri Mühendisliği bölümü ile başlanacak, zaman içinde işbirliği İşletme ve diğer mühendislik bölümleri ile genişletilecek.

Uluslararası Ofis Müdürü Dr. Daniel Wimmer ve Kıdemli Türkiye Pazarlama Müdürü Şenol Aslan eşliğinde İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata'yı ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Robert Grebner, Almanya'nın Türkiye'yi çok önemsediğini, Türk-Alman ilişkilerinin köklü bir tarihi olduğu gibi Almanya'da yaşayan Türklerin yanı sıra Türkiye'de de çok sayıda Almanın yaşadığını ve pek çok Alman firmasının Türkiye'de faaliyette olduğunu hatırlattı. Grebner, bu çerçevede iki üniversite arasındaki işbirliğine büyük değer atfettiklerini ifade etti.

Alman heyetinin ziyaretinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tuncay Ege, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Sedat Şişbot, Uluslararası Ofis Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ulviye Aydın ve İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emin Akçaoğlu da hazır bulundu. Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata, Türk-Alman ilişkilerine katkıda bulunacak, her iki ülke öğrenci ve akademisyenlerinin gelişimine katkıda bulunacak bir işbirliği içinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

İzmir Üniversitesi, Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde bulunan Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile yeni bir işbirliği anlaşmasına imza attı.

title