Asker uğurlamasına gelen kişide koronavirüs çıkınca 14 ev karantinaya alındı

Asker uğurlamasına gelen kişide koronavirüs çıkınca 14 ev karantinaya alındı

İzmir'den Kırıkkale'ye bir yakınının asker uğurlaması için gelen bir kişiye yapılan koronavirüs testinin sonucu pozitif çıktı. Sağlık ekiplerinin başlattığı çalışma sonucu 14 ev tedbir amaçlı karantina altına alındı.

16.06.2020 19:39 | Son Güncelleme: 16.06.2020 21:28

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde asker uğurlamasına gelen bir kişide koronavirüs pozitif çıkması sonucu 14 ev tedbir amacıyla karantinaya alındı.

İzmir'den Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesine bir yakınının asker uğurlaması için gelen bir kişiye yapılan testler sonucunda koronavirüs teşhisi konuldu. Durum üzerine çalışma başlatan sağlık ekipleri, şahsın temasta bulunabileceği kişileri belirledi.

14 EV KARANTİNA ALTINA ALINDI

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da Zafer Mahallesi Şehit Alpaslan Yazıcı Caddesi üzerinde bulunan 14 evde ikinci bir değerlendirmeye kadar tedbir amacıyla karantina uygulamasını kararlaştırdı. Ekipler, karar üzerine sokakta önlem alarak güvenlik şeridi çekti. Karantina altındaki vatandaşların kontrolleri süreç boyunca sağlık personeli tarafından sağlanacak. Ailelerin ihtiyaçları da Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacak.

Asker uğurlamasına gelen kişide koronavirüs çıkınca 14 ev karantinaya alındı

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Asker uğurlamasına gelen kişide koronavirüs çıkınca 14 ev karantinaya alındı - İzmir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 08:19:24. #1.14#
title