İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı

İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı

31.10.2020 14:09 | Son Güncelleme: 01.11.2020 15:40

İzmir'deki meydana gelen depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'nda kullanılan malzemelerin ne denli kalitesiz olduğu canlı yayında gözler önüne serildi.

İzmir'de yaşanan depremin ardından bölgede büyük bir çalışma başlatıldı. Enkaz altında kalan vatandaşların tek tek kurtarılırken bir yandan da çöken binaların malzemeleri inceleniyor.

YUVARLAK DEMİR KULLANMIŞLAR

Mimar Nihat Şen, NTV canlı yayınında Rıza Bey Apartmanı'nda kullanılan malzemelerin kalitesizliğini anlattı. Binanın yapımında yuvarlak demirlerin kullanıldığını gösteren Şen, "Yuvarlak demir deprem anında betonla en kolay ayrışan yapı elemanıdır" dedi.

BETONU ELİYLE UFALADI

Nihat Şen, deprem sonrası çöken binadan alınan beton parçasını eliyle ovaladı ve betonun anında ufalandığı görüldü.

İzmir'de yıkılan binada kullanılan malzemeler kalitesiz çıktı
Haber Yorumları (79)
MENDUP: Peki bu binayı yapanlar ceza alacakmı tabiki hayır. . peki bundan sonra düzgün denetim yapılacakmı tabiki hayır. . . . E ne anlatıyosun kardeşim sadece sinir katsayımız artıyor başka bi şey olduğu yok. . . laf salatası. .
GOOD GİRL: kim bilir buna benzer kaç tane bina daha nöyle oldu yada olacak
ERCAN06: O binayi yapan sorumlu firma veya teknik adam iskan veren resmi kurumlar vs bu gun o binada kotu malzeme ne alaka is isten gecmis . . . o malzeme kullanilirken gorulmemis mikserlerden beton numuneleri alinmamis iskanci iskan vermis , , GECMIS olsun olan yitirdigimiz canlara oluyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title