İYİ Partiden Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin İkinci Turda İttifak Önerisi

İYİ Partiden Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin İkinci Turda İttifak Önerisi

İYİ Parti GİK Üyesi Nuri Okutan, CHP ve SP liderleri ile HDP Sözcüsü'nün katıldığı toplantıda, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin önerilerini söyledi.

TÜSES (Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı) ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen 'Bir Arada Yaşamanın ve Barışın İmkanlarını Aramak Ortadoğu Konferansı' bugün başladı.

"GÜVENLİK SADECE POLİSİYE TEDBİRLERLE SAĞLANAMAZ"

Gazete Duvar'dan Barış Avşar'ın haberine göre, konferansta bir konuşma yapan İYİ Parti yöneticisi Nuri Okutan, güvenliğin sadece polisiye tedbirlerle sağlanamayacağını ve ülkede yaşayan hiç kimsenin "Bunlar" denilerek dışlanamayacağını belirtti. "Hamasetle uğraşmak yerine gerçekleri görmeliyiz" diyen Okutan "Bizim anlayışımıza göre Türkiye önce kendisini kurtarmalı, sonra başkalarına yardım etmeye çalışmalı" görüşünü dile getirdi.

"EN ÇOK OYU ALAN MUHALEFET ADAYINA DESTEK"

İçte ve dışta barışın sağlanamamasının kaynağı olarak gösterdiği AK Parti iktidarının demokratik yollarla değişmesi için cumhurbaşkanlığı seçimini işaret eden Okutan "Meral Akşener aday olmasa, anketlere göre Erdoğan ilk turda bu seçimi alacak. Bizim önerimiz her partinin kendi adayı ile seçime girmesi ve ikinci turda en çok oyu alan muhalefet adayı etrafında birleşilmesi" dedi.