İtirafcı Hakim: Bylock'u Yükleyen Abiye 'Örgüt Mensupları Haberleşir' Dedim - Haberler
Haberi Paylaş

İtirafcı Hakim: Bylock'u Yükleyen Abiye 'Örgüt Mensupları Haberleşir' Dedim

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İtirafcı Hakim: Bylock'u Yükleyen Abiye 'Örgüt Mensupları Haberleşir' Dedim

ERZURUM'da FETÖ/PDY'nin yargı yapılanmasına yönelik açılan davaların iddianamesinde ifadesine yer verilen gizli tanık 'Atmaca', ByLock programını telefonuna nasıl yüklendiğini anlattı.

ERZURUM'da FETÖ/PDY'nin yargı yapılanmasına yönelik açılan davaların iddianamesinde ifadesine yer verilen gizli tanık 'Atmaca', ByLock programını telefonuna nasıl yüklendiğini anlattı. Eski hakim olan Atmaca, "Yasin Güzel bizim telefonlarımızı elimizden aldı. Bir program indirdi. Programa baktığımda üzerinde ByLock yazıyordu. Bana 'artık buradan mesajlaşacağız' dedi. Kendisine 'abi ben ceza hakimiyim bu kadar gizli kapaklı ne var, neyi kimden saklıyoruz? Bu şekilde örgüt mensupları haber leşir' dedim" diye konuştu.

Erzurum'da FETÖ/PDY'nin yargı yapılanmasına yönelik açılan davaların iddianamesinde bir çok gizli tanığın ifadesine yer verildi. Örgütün deşifresi, yapısı ve işleyişi ile ilgili bilgiler veren gizli tanıkların ifadeleri dosyalarda delil oldu. Gizli tanık olan eski hakim 'Atmaca' örgütle ilgili önemli bilgiler verdi. 15 Ağustos 2016'da ifadesi alınan gizli tanık 'Atmaca' ByLock programı ile ilgili şunları anlattı:

".... yeni telefon almamızı istedi. 'Niye?' diye sorduğumda 'ya bir program indireceğim, artık buradan haber leşeceğiz' dedi. Ben kendisine 'nasıl bir program?' diye sorduğumda messenger gibi bir program olduğunu söyledi. Hatta ben paramın olmadığını söyledim.O da 'ya sen al, ben sana borç veririm' dedi. İkimizi bir telefoncuya götürdü. Ben bir marka, Sadi Çetin ise başka bir marka cep telefonu aldı. Yasin Güzel bizim telefonlarımızı elimizden aldı. Bir program indirdi. Programa baktığımda üzerinde ByLock yazıyordu. Bana bir isim ve şifre verdi. Bana 'artık buradan mesajlaşacağız' dedi. Kendisine 'abi ben ceza hakimiyim, bu kadar gizli kapaklı ne var, neyi kimden saklıyoruz? Bu şekilde örgüt mensupları haber leşir' dedim. O da bana '17-25 Aralık'tan sonra daha çok tedbirli olmalıyız, bu nedenle bu programı kuruyorum' dedi. Programı bana ve Sadi'nin telefonuna kurdu. Biz yanından ayrıldık. Bir iki defa buradan bana mesaj attı. Attığı mesajlar HSYK seçimleri ile ilgiliydi. Bu mesajda Yeşim Sayıldı ve şimdi hatırlayamadığım dört isim vardı. Ben yaklaşık yirmi gün sonra kendisini arayıp abi ben bu programı sildim. 'Buradan mesaj atma' dedim. Hatta telefonumu resetledim." - Erzurum

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title