İstanbul'un Fethinin 555. Yıldönümü Sakarya'da Coşkuyla Kutlandı

İstanbul'un Fethinin 555. Yıldönümü Sakarya'da Coşkuyla Kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği Tarafından Sakarya Atatürk Stadı'nda İstanbul'un Fethinin 555. Yıldönümü Münasebetiyle Bir Kutlama Programı Düzenlendi.

İstanbul'un Fethinin 555. Yıldönümü Sakarya'da Coşkuyla Kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Sakarya Atatürk Stadı'nda İstanbul'un fethinin 555. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama programı düzenlendi.

Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı programa Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, SP Genel İdare Kurulu Üyeleri Numan Kurtuluş, Oğuzhan Asıltürk, Lütfü Esengül, Ahmet Tekdal, Cevat Ayhan ile parti yöneticileri, İran, Malezya, Filistin, Fas, Suudi Arabistan'dan siyasiler ve akademisyenler katıldı. İstiklal Marşı ve Kur'an-i Kerim okunmasıyla başlayan programda Ömer Karaoğlu, söylediği ezgilerle tribünleri coşturdu. Karate gösterilerinin de yapıldığı programda Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, bir kamyonete binerek tribünleri selamladı. Selamlama sırasında binlerce kişi 'Mücahit Erbakan, Başbakan Kutan' sloganları attı.

Açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, ilk defa fetih kutlamalarını Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'sız yaptıklarını ifade ederek, "Biliyoruz televizyon başında bizi izliyor, kalbi bizimle" dedi.

Ardından söz alan SP Genel Başkanı Recai Kutan, İstanbul'un fethinin 555. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutladıklarını belirterek, fetih sırasında yaşanan olayları anlattı. Fethin manevi olarak da çok büyük önemi olduğunu ifade eden Kutan, "İstanbul'un fethinden dersler almamız lazım. Hem maddi hem de manevi alanda dersler almamız lazım" dedi. Kutan, Haçlı seferlerinin devam ettiğini ve ülke genelinde çok sayıda apartman kiliselerin açıldığını ifade etti savundu. Kutan, İstanbul'u fethedenlerin torunlarının yeniden büyük Türkiye için çalışması gerektiğini ifade etti.

(YK-İÇ-OK-S)