Tuzla'da bir kadın, çocuğunu giysi kumbarasına atarak içindeki tüm kıyafetleri aldı

Tuzla'da bir kadın, çocuğunu giysi kumbarasına atarak içindeki tüm kıyafetleri aldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul Tuzla'da bir giysi kumbarasının önünde yaşananlar görenleri şaşkına çevirdi. Kumbaranın önüne gelen bir kadın, çocuğunu daracık ağızdan içeri attı. Çocuk içeride ne kadar kıyafet varsa kadına vermeye başladı. Olay anı saniye saniye bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Tuzla Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında vatandaşların kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla ilçenin muhtelif yerlerine koyduğu giysi kumbaraları ile vatandaşların evlerinde bulunan ihtiyaç fazlası tekstil atıklarını toplayarak ayrıştırıyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Belediye personeli tarafından haftanın belirli günlerinde toplanan tekstil atıklarının kullanabilir olanları yıkanıp dezenfekte edildikten sonra, ütülenerek Tuzla Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kullanılamayacak olanlar ise geri dönüşüme kazandırılarak ekonomiye katkı sağlanıyor.

OLAY ANI KAMERADA

İlçede bir kadın, giysi kumbarasının daracık kapağından çocuğunu geçirerek kumbaranın içine attı. Kumbaranın içine giren çocuk, kıyafetleri bir çuval içerisine doldurup yanındaki kadına verdi. Kıyafetleri poşete dizen kadın, bir süre sonra çocuğunu kumbaranın içerisinden çıkardıktan sonra kayıplara karıştı. O anlar Tuzla Belediyesi personelinin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Tuzla'da bir kadın, çocuğunu giysi kumbarasına atarak içindeki tüm kıyafetleri aldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title