Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Bir son dakika haberine göre Jandarma'dan sahte para operasyonu 15 bin adet sahte para ve 1 adet tabanca ele geçirildi İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, matbaasında sahte para basan ve piyasaya sürme hazırlığında olan kişiye yönelik operasyon düzenledi.

Jandarma'dan sahte para operasyonu

15 bin adet sahte para ve 1 adet tabanca ele geçirildi

İSTANBUL - İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, matbaasında sahte para basan ve piyasaya sürme hazırlığında olan kişiye yönelik operasyon düzenledi. Baskında, 15 bin adet sahte para ve 1 adet tabanca ele geçirildi. Operasyon anı ve şahsın yakalanma anı kamerada.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri; sahte para kullanılarak yapılacak alışverişlerde kullanılmak üzere yüklü miktarda sahte para basımı yapıldığı bilgisini aldı. Sahte para kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarını mercek altına alan Jandarma ekipleri paraların H.A. isimli şahıs tarafından piyasaya sürüldüğünü belirledi. Jandarma ekipleri yapmış oldukları teknik ve fiziki takip ile H.A.'nın sahte paraları hazırladığı Bağcılardaki iş yerini tespit etti.

Koliler dolusu sahte para bulundu

Adli makamlardan alınan arama kararıyla operasyon için düğmeye basan Jandarma ekipleri, H.A.'nın, sahte para basmak için kullandığı matbaasında yaptıkları aramalarda; piyasaya sürülmeye hazır vaziyette, bin adet 200 Euro, 2000 adet 100 Amerikan Doları, 12 Bin adet 100 Türk Lirası olmak üzere toplam 15 bin adet sahte para, 1 adet tabanca ve sahte para basımında kullanılan çok miktarda malzeme ele geçirdi.

Ele geçen tüm suç unsurlarına el konuldu

Jandarma ekipleri H.A.nın yasadışı yollardan temin ettiği Euro, Dolar ve Türk Lirası metal kalıplarını matbaadaki baskı makinasına yerleştirmek suretiyle özel olarak üretilmiş kağıtlara baskı yaptığını belirledi. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan H.A. hakkında "Parada Sahtecilik" suçundan düzenlenen suç dosyasıyla sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu

Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu

Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu

Son dakika haber: Jandarma'dan sahte para operasyonu
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500
title