İşadamı Adem Tolunay'a TBMM Üstün Hizmet Ödülü

İşadamı Adem Tolunay'a TBMM Üstün Hizmet Ödülü

Antalya'nın Tanınmış İşadamlarından Adem Tolunay, Burdur ve Antalya'da Eğitim ve Sağlık Alanında Yaptığı Önemli Hizmetlerden Dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarafından "Üstün Hizmet Ödülü"ne Layık Görüldü.

İşadamı Adem Tolunay'a TBMM Üstün Hizmet Ödülü

Antalya'nın tanınmış işadamlarından Adem Tolunay, Burdur ve Antalya'da eğitim ve sağlık alanında yaptığı önemli hizmetlerden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görüldü.

Meclis'te düzenlenen ödül törenine, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve bakanlar katıldı. Türkiye'nin çeşitli illerinde verdikleri burs, eğitim ve sağlık alanında yaptıkları yardımlar ile ülkenin tanıtımı, halkın sosyal ve kültürel alanda refahı için katkı koyan 47 işadamı ve vakıf yöneticisi ödül aldı. Burdur'un Bucak ilçesinde doğan ve Antalya'da yaşayan işadamı Adem Tolunay da, Türkiye'nin hayırsever 47 işadamı arasında yer aldı. Törende, Burdur adına kürsüye çıkan Adem Tolunay'a ödülünü, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu verdi. Tolunay, bu ödülün kendisi için büyük bir onur olduğunu belirtti.

Bu yıl 2'incisi düzenlenen TBMM Üstün Hizmet Ödülleri'ni almaya hak kazanan hayırsever işadamlarının, yardım yaptıkları illerin vali, milletvekili ve il genel meclisleri tarafından belirlendiği öğrenildi. Hayırsever işadamı Adem Tolunay'ın Antalya ve Burdur'a yaptığı hizmetler arasında ise Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bağlı Bucak Zeliha Tolunay Eğitim Fakültesi, Antalya Adem Tolunay Anadolu Lisesi ve inşaatı süren Antalya Adem Tolunay Talasemi ve Kan Hastalıkları Merkezi bulunuyor.

(AT-CC-CC-Y)