İş Sanat Bu Hafta Muhteşem İki Performansa Ev Sahipliği Yapıyor

İş Sanat Bu Hafta Muhteşem İki Performansa Ev Sahipliği Yapıyor

İş Sanat Bu Hafta Muhteşem İki Performansa Ev Sahipliği Yapıyor
ANKA - Haberler | Güncel

Dünya müziğinin en başarılı divaları arasında yer alan, performanslarıyla ve kazandığı 1 Grammy ve 2 Latin Grammy ödülüyle tanınan Lila Downs İş Sanat'ta 20 Kasım Çarşamba akşamı unutulmayacak bir konser verecek.

Dünya müziğinin en başarılı divaları arasında yer alan, performanslarıyla ve kazandığı 1 Grammy ve 2 Latin Grammy ödülüyle tanınan Lila Downs İş Sanat'ta 20 Kasım Çarşamba akşamı unutulmayacak bir konser verecek. Frida filminin Oscar adayı şarkısı "Burn it Blue"nun sesi Lila Downs, İş Sanat'ta dünya müziği kuşağının ilk konuğu olacak.Ofrenda isimli ilk albümünü 1994 yılında çıkaran ve aktivist yönüyle de dikkatleri üzerine çeken Lila Downs, müzik kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı. 2001 yılında yayınlanan Border albümü ile uluslararası bir başarı yakalayan sanatçının, Grammy ve Latin Grammy ödülleri bulunuyor. Frida filmindeki performansıyla da adından söz ettiren Lila Downs, yalnızca geleneksel Meksika müziği değil, blues, caz, soul ve Afrika ezgilerini harmanlayarak, sahnede dinleyicilerine hem sıcak hem de çok renkli bir müzik ziyafeti sunacak.Bestelerinde özellikle aktivist yönünü ön plana çıkaran Downs; işçi ve kadın hakları konulu çalışmalara da imza attı. Konserlerinde her fırsatta barış mesajlarını dile getiren sanatçı, en sevilen şarkılarıyla İş Sanat'ta Meksika rüzgârları estirecek.Konserin bilet fiyatları 75 TL ile 50 TL arasında değişiyor. Öğrenci bileti ise 20 TL'den satışa sunuldu. Konser saat 20.00'de başlayacak.

-İKİ DEV MÜZİSYEN 40 YILLIK BİRLİKTELİĞİNİ KUTLAYACAK-

Öte yandan uluslararası birer fenomen olan John McLaughlin ve Zakir Hussain hem müzikal işbirliklerinin hem de dostluklarının 40'ıncı yılını İş Sanat'ta kutluyor. Fusion'ın öncü gitaristlerinden John McLaughlin ve klasik tabla virtüözü Zakir Hussain "RememberShakti" projesiyle 23 Kasım Cumartesi akşamı İş Sanat'ta müzikseverlerle buluşacak. Geleneksel Hint müziğinin caz unsurlarıyla harmanlandığı proje 70'lerde ortaya çıktı. Grubun 1976 yılında yayınlanan ilk albümü Shakti, performans kayıtlarından oluşuyor. 40 yıl boyunca birlikte birçok albüm kaydeden ikili 2000 yılında çıkan The Believer ve 2001 yılında hayranlarıyla buluşturduğu SaturdayNight in Bombay ile başarılarını pekiştirdi. "RememberShakti" serisinin ilk konserini 2003 yılında İş Sanat'ta veren John McLaughlin ve Zakir Hussainprojenin 40'ıncı yıldönümünü yine aynı sahnede kutlayacak.Olağanüstü bir müzikal diyalog özelliğindeki Remember Shakti konserinin bilet fiyatları 100 TL ile 70 TL arasında değişiyor. Konser saat 20.00'de başlayacak

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title