İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz

İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz

Anadolu Ajansı / Ahmet Dursun - Haberler | Dünya

İran, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracağı tehdidinde bulundu.

İran devlet televizyonuna göre, Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi'nin saldırı tehditlerine cevap verdi.

"BİZE SALDIRMAK İÇİN HAZIRLADIKLARI FÜZE ÜSLERİNİ DE VURURUZ"

İsrail'in tehditlerini "psikolojik savaş" veya "yanılgı" olarak değerlendirdiklerini ifade eden Şikarçi, "Onların en küçük hatasında hem İran'a saldırı için hazırladıkları füze üslerini vururuz hem de mümkün olan en kısa sürede Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz" dedi.

"NÜKLEER SİLAH ÜRETMEK GİBİ BİR KATEGORİMİZ YOK"

İran'ın nükleer programının tamamen barışçıl olduğunu söyleyen Şikarçi, "Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. Hem Ayetullah Ali Hamaney'in fetvasında hem de İran'ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor" diye konuştu. Şikarçi, "İran'ı ve topraklarını etkin bir şekilde savunacak güce sahibiz." ifadesini kullandı.

GENELKURMAY BAŞKANI ORDUYA TALİMAT VERMİŞTİ

İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi, dün bir konferansta yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlaması talimatı verdiğini duyurmuştu.

İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ahmet Dursun

Haber Yorumları (39)
HALK: İran boş konuşmaktan başka yaptığı bir şey yok.israil ta ajanları uzaktan İranin en iyi adamlarını öldürüyor.hala ABD ve israili tehdit ediyor.bos lafları bırak.hic bir hal edemesin.
TARİHÇİ: İranın ne yapabileceğini merak eden, tarihte sadece müslümanlara karşı savaştığını görebilir.
ALPEREN: Rahmetli Saddamin bir sözü vardir;icinizce bir ADAM varsa 40. füzeyi israile atsin. . . . piyasaya adam gelmedi daha. mekanin cennet olsun buyuk komutan
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title