Irak'ta kaçırıldığı iddia edilen eski Silopi Belediye Başkan Vekili -
Haberler » Güncel » Irak'ta kaçırıldığı iddia edilen eski Silopi Belediye Başkan Vekili - - Haber

Irak'ta kaçırıldığı iddia edilen eski Silopi Belediye Başkan Vekili -

Eski Silopi Belediye Başkan Vekili Hüsnü Yıldırım, Irak'ta PKK tarafından gözaltına alındıklarını belirterek, bir yıl boyunca bilmedikleri bir yerde tutulduklarını söyledi.

Irak'ta kaçırıldığı iddia edilen eski Silopi Belediye Başkan Vekili -

Eski Belediye Başkan Vekili , 'ta PKK tarafından gözaltına alındıklarını belirterek, bir yıl boyunca bilmedikleri bir yerde tutulduklarını söyledi.


Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliğinde ifade vermesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Hüsnü Yıldırım, bir yıl aradan sonra ülkesine döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.


Temaslarda bulunmak üzere 19 Nisan 2013'te geçtiği Irak'ta PKK mensuplarınca kaçırılıp bilmedikleri bir yere götürdüklerini kaydeden Yıldırım, şunları anlattı:


''Irak'ta PKK tarafından gözaltına alındık. Bizi bilmediğimiz bir yere götürdüler, bir yıl boyunca orada tutulduk. Orada bize çok iyi davrandılar. Yalnız buradaki parti yöneticilerin yanlış beyan vermesi nedeniyle orada bizi gözaltına aldıklarını öğrendik fakat daha sonra onlar da suçsuz olduğumuzu anladılar ve serbest bıraktılar."


Selahattin Atız ise haksız şekilde gözaltına alındıklarını söyledi.


Yıldırım, daha sonra başka bir dava nedeniyle Silopi Adliyesinde ifade verdi.


PKK terör örgütü üyelerince geçen yıl Irak'ta yardımcısı Selahattin Atız ve Belediye Meclis Üyesi Ayhan Tanış ile kaçırıldığı öne sürülen eski Silopi Belediye Başkan Vekili Hüsnü Yıldırım, Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye girmişti.


Kaynak: AA

Manşet

Haberler