İmamoğlu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Mutluluğu - Haberler
Haberi Paylaş

İmamoğlu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Mutluluğu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
İmamoğlu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Mutluluğu

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi ile İmamoğlu Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı.

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi ile İmamoğlu Belediyesi arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı. Sözleşmeye göre işçiler, ilk yıl yüzde 20, ikinci yıl da yüzde 10 zam alma hakkı kazandı.

Sendika Başkanı Abdurrahman Yücel ile İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse tarafından imzalanan 20 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi 01.01.2013 tarihinde başlayıp 2 yıl süre ile geçerli olacak. Belediye Başkanı Altunköse'yi ziyaret eden işçiler, burada toplu iş sözleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.Enflasyonun üzerinde zam verilmesi belediyede çalışan işçilere bayram ettirirken, sözleşme sonunda İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse'ye işçiler tarafından baklava ikram edildi.

Başkanlık makamında yapılan imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Kadir Altunköse, personelin çalışmaları sayesinde ilçedeki hizmet kalitesini artırdıklarını kaydetti. Personelin hakkını aldığında daha iyi hizmet vereceğini kaydeden Altunköse, "Sendikayla yaptığımız görüşmelerde ilk yıl yüzde 20, ikinci yıl ise yüzde 10 zam ve sosyal haklar verilmek üzere karar anlaştık. Yeni sözleşmemiz çalışanlarımıza ve belediyemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Hizmet İş Sendikası Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel, 20 personeli kapsayan sözleşmenin çalışanları memnun ettiğini söyledi. - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title