İlköğretim Okulu Temeli Atıldı

İlköğretim Okulu Temeli Atıldı

Samsun Çarşamba İlçesi Aşağı Kavacık Köyü İlköğretim Okulu'nun Yeni Binasının Temeli Törenle Atıldı.

İlköğretim Okulu Temeli Atıldı

Samsun Çarşamba ilçesi Aşağı Kavacık Köyü İlköğretim Okulu'nun yeni binasının temeli törenle atıldı.

Temel atma törenine AK Parti Samsun Milletvekilleri Mustafa Çakır, Musa Uzunkaya, Mustafa Demir, Çarşamba Kaymakamı Nurettin Yücel, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker, partililer, iş adamları ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Av. Hüseyin Dündar, "Çarşamba'nın dinamosu ve lokomotifi olan bir köy burası. Bu civardaki diğer köylere de hitap eden, onların eğitim-öğretimini karşılayacak olan 12 derslikli Aşağı Kavacık Köyü İlköğretim Okulu'nun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çarşamba Belediyesi olarak her zaman elimizden gelen yardım ve destekleri kendilerinden esirgemeyeceğiz" dedi.

Çarşamba Kaymakamı Nurettin Yücel, Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyasının devam ettiğini belirterek, "Okulumuzun temelini atıyoruz. İnşallah en kısa sürede yine hep birlikte açılışını da yapacağız. Emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Samsun AK Parti Milletvekili Mustafa Çakır ise şunları söyledi: "Herkesin, tüm hayırsever iş adamalarımız elini taşın altına koymalıdır. Kendi bütçe imkanları ile az veya çok hayırsever iş adamlarımız kendi isim ve soy adlarını taşıyan, 'burada benimde katkım olsun, burada benim bir tuğlam olsun' diyen kardeşlerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temeli atılan Kavacık Köyü İlköğretim Okulu'nun 12 derslikli olacağı ve yaklaşık 350 öğrenciye eğitim-öğretim vereceği belirtildi.

(EŞ-SA)

21.04.2007 21:36 TSİ