İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti

03.12.2020 00:14 | Son Güncelleme: 03.12.2020 08:41

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim'in ayetleri hakkındaki skandal sözlerinden sonra istifa etti. Mustafa Öztürk'ün ayetlerden örnek vererek "Böyle yazılmamalı. Bu Allah'ın dili olabilir mi?" ifadesini kullanması tepki toplamıştı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki sözlerinden sonra gelen tepkiler üzerine emekliliğini talep etti.

"ARTIK YETER, BENDEN BU KADAR"

Prof. Dr. Mustafa Öztürk sosyal medya hesabından dekanlığa yönelik "Emekliliğimi talep ediyorum. Bu konuda gereken işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim" ifadelerini içeren bir belge paylaştı. Öztürk paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise, "Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar" ifadesini kullandı.

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti


NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde video kaydı ortaya çıkan Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkında tartışma yaratan sözler sarf ederek "Bu Allah'ın dili olabilir mi?" demişti. Öztürk'ün görev yaptığı üniversiteden ihraç edilmesini isteyenler sosyal medyada "Mustafa Öztürk ihraç edilsin" etiketiyle kampanya başlatmıştı.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de söz konusu kampanyaya destek olmuştu. Cübbeli Ahmet, "Kur'an'ın vahiy olduğunu inkar eden Mustafa Öztürk'ün ilahiyatta hala çocuklarımızı zehirlemesine ne kadar daha göz yumacaksınız?" ifadelerini kullanmıştı.

NOT: Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hedef alan ağır sözler sebebiyle haberimizde videoya ve Öztürk'ün tam konuşma metnine yer verilmemiştir.

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti
Haber Yorumları (194)
TEOLOG33: Ayrıca hoca bu direnci karşılığında linç edileceğini de bilmesi gerekirdi. Fakat Türkiye başka ülkeler gibi olmamalı. Her türlü görüşün dillendirildiği bir ülke olmalıdır. Zaten geçmişten böyle bir kültürü vardır. Buna halel getirecek davranışlardan da sakınılmalıdır. Turan Dursun''dan Yaşar Nuri''ye kadar her akademisyen ya da yazar görüşlerini dile getirmeli linç kültürüne tabi tutulmamalıdır. Yoksa Hz. Peygamber(sav)''in Medine''deki site devletini kurmasındaki hoşgörü kaybedilir.
TEOLOG33: Bir ilahiyatçı kendisini nasıl bu kadar sıkıntılı bir duruma düşürür anlamak zor. Eğer tarihselciliği savunuyorsan bile ortam olması gerekir. Yaşar Nuri Öztürk bile bu kadar hırpalanmadı. Ayrıca tarihselcilik direkt Kur''an''ın lafzına yönelik olmasından dolayı insanlar arasında hoş karşılanmayacak, direkt yok edilecek bir konuma geleceksiniz. Peygamberlere Allah tarafından dokuz kat güç verilmiştir. Bu zeka için de geçerlidir. Hz. Peygamber(sav) ne kadar unutmaya çalışsa da aslında unutamazdı.
LEON: DEVLETİMİZDEN RİCAM BU ADAM HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILSILSIN.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 00:18:09. #1.15#
title