İGİAD Kahramanmaraş Ziyaretlerini Tamamladı
Haberler » Güncel » İGİAD Kahramanmaraş Ziyaretlerini Tamamladı - Haber

İGİAD Kahramanmaraş Ziyaretlerini Tamamladı

İGİAD Anadolu ziyaretleri kapsamında gerçekleştirdiği il ziyaretlerine, daha önceden programına aldığı Kahramanmaraş'ı da ekledi.

İGİAD Kahramanmaraş Ziyaretlerini Tamamladı

İGİAD, 29 Aralık 2015 Salı günü 'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İGİAD yönetim kurulundan oluşan heyet, yapılan ilk görüşmede Mado-Yaşar Dondurma Firma Ortaklarından Atilla Kambur'u ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen görüşmede İGİAD'ın yaptığı faaliyet ve projelerden bahsedildi.

İGİAD heyetinin, Kahramanmaraş Valisi Sayın ile yapılan görüşmesinde Vali Güvençer; İGİAD'ın Anadolu değerlerini koruyabilmiş bir dernek olduğunu ve İş ahlakı dergisini çok beğendiğini, çok özel bir çalışma olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Sayın ile yapılan görüşmede, Başkan Erkoç Bizim maneviyatimizda, bizim değerlerimizde hak yemenin kabul edilemez olduğunu, İş Ahlâkı sorununu temelden çözmemiz gerektiğini ifade etti. Başkan Erkoç, "Ahi Evran geleneğini devam ettirmemiz önem arz etmekte. Maneviyatımızın değerlerine sahip olsak bize yeter aslında." dedi.

Kahramanmaraş'ta bulunan, Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamaları Derneği (KASİAD) Başkanı Ali Arpasatan ile yapılan görüşmede; Özellikle tekstilde güvene dayalı bir iş yapıldığından ve bu yüzdende iş ahlakının çok mühim bir konu olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Kemal Karaküçük ile yapılan görüşmede; Başkan Karaküçük; "İş Ahlâkı konusu iş dünyasında kaybettiğimiz hasletlerdir." dedi. Ayrıca Kahramanmaraşta yapılacak iş ahlakı etkinliğine ev sahibi olmaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.

İGİAD Heyeti son olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'yi makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmede Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci; önümüzdeki yıl derslerde, iş ahlakı dersinin okutulmasını programlarına almak istediğinin bilgisini verdi.

Rektörlük ziyareti sonrasında İGİAD Heyeti, Kahramanmaraş Abdul Hamit Han Camii İmamı Ömer Faruk Şirikçi'yi ziyaret etti. Şirikçi; İGİAD'ın talebi olan, iş ahlakının camiilerde vaaz ve hutbe konusu edilmesi hususunda gereğini yapacaklarını ifade etti.

İGİAD Başkanı Sayın Ayhan Karahan, yapılan görüşmelerde; İş Ahlakının yaygınlaşması için organize edilen çalışmaların önemli olduğunu, Kahramanmaraş'ta İş Ahlakı temalı bir panel düzenleneceğini ifade etti. Karahan; "Biz ahlakı önce kendimiz yaşamaya çalışıyoruz sonra başkalarına örnek olmaya çalışıyoruz." dedi.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler