Hz. Nuh'un Oğlu İle Cep Telefonuyla Görüştüğünü Söyleyen Akademisyenin 'C' Harfiyle İmtihanı

Hz. Nuh'un Oğlu İle Cep Telefonuyla Görüştüğünü Söyleyen Akademisyenin 'C' Harfiyle İmtihanı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Hz. Nuh'un gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü söylemesiyle gündeme gelen profesörün 'C' ve 'G' harfiyle imtihanı olay oldu

İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek, TRT 1'de yayınlanan Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programına İbn Haldun Üniversitesinden Dinler Tarihi konusunda uzman olan Prof.Dr. Ömer Faruk Harman ile birlikte katıldı.

Programda Örnek'in Nuh Tufanı esnasında Hz. Nuh'un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savunması olay oldu.

PROFESÖRÜN "C" HARFİ İLE İMTİHANI

Prof Dr. Harman ile Pelin Çift'e zor anlar yaşatan Örnek, 'C' Harfi konusunda büyük sorun yaşadı. Örnek, Arapça'da 'C' harfi yoktur diyerek başladığı konuşmasına Prof. Dr. Harman itiraz edince önce 'Gudi' dedi, daha sonra Arapça'da 'P' harfi yoktur diye devam etti.

DEDİĞİ ANLAŞILMAYINCA KAĞIDA YAZDI

Uzun süre 'C', 'C' diyen Örnek'e stüdyoda bulunan iki kişi bunu anlamadıklarını söyledi. Örnek, daha sonra 'C' dediği harfi kağıda yazdı. Harman, bu harfin 'G' olduğunu belirterek "G' yerine Arapça'da 'Kaf ve kef' harfi kullanıldığını söyledi.

POLEMİĞİ PELİN ÇİFT BİTİRDİ

Pelin Çiftçi, bu tartışmaya dayanamayarak Örnek'e "Ama siz Arapça bilmiyorum diyorsunuz. Hiç girmeyin oralara" diyerek 'C' ile 'G' polemiğini bitirdi.

Hz. Nuh'un Oğlu İle Cep Telefonuyla Görüştüğünü Söyleyen Akademisyenin 'C' Harfiyle İmtihanı
Hz. Nuh'un Oğlu İle Cep Telefonuyla Görüştüğünü Söyleyen Akademisyenin 'C' Harfiyle İmtihanı
Haber Yorumları (51)
ADIMI YAZIN: is kuul men
SERHAD: Gemi yapiminda yardimcilar robotlardi geminin orta kati labaroturdi ve yunurtalar orada saklaniyordu gemi nükler yakit ile calisiyordu o zamanli ünlü metrooglar ve gökbilimcileri geminin seckin yolculari idi sular kuyruklu yildiz ile geldi güvercin yoktu iha ile zeytin topladilar sular cekiince gemi Qiddi diye bilinen arjantin sili arasinda bir ovaya mecburu inis yapti daha sonra tamir edip tekrar simdiki urfa taraflarinda bir yere yerlestiler hayal gübünün sinirlari yok iste aydur gitsin
YAZİK BU MEMLEKETE: bu adam profesörse artik siz düsünün mevki makamlarda oturan kisileri memleketin halinden zaten anlasiliyor anormal seyler oldugu Allahin bi cezasi olmaliki atatürk düsmanlarini aklini alip dünyaya rezil ediyor bu sahis yanilmiyorsam bisüre önce Atatürke hakaretler ediyordu elbette peygamberler yüksek bilim lisans sahibidir ancak ozamanlarda cep telefonuna ihtiyac olmamistir insanlar yüzyüze gözgöze konusmuslardir ozamanin sartlarina göre
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title