Hollanda'da bir camiye 'Müslümanlar diri diri yakılmalıdır' yazılı tehdit mektubu gönderildi

Hollanda'da bir camiye 'Müslümanlar diri diri yakılmalıdır' yazılı tehdit mektubu gönderildi

Hollanda'da bir camiye 'Müslümanlar diri diri yakılmalıdır' yazılı tehdit mektubu gönderildi
Anadolu Ajansı / Abdullah Aşıran - Haberler | Dünya

Hollanda'nın Almere kentindeki Ömer İbn El Hattab Camisi'ne "Müslümanlar diri diri yakılmalıdır. Tüm Faslılar ve Türkler ülkeyi terk etmelidir yoksa Auschwitz'deki Yahudiler gibi gazla boğulacaktır" ifadelerini içeren tehdit mektubu gönderildi. Caminin sosyal medya hesabından, caminin son 6 yılda 3 defa saldırıya uğradığı bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da ırkçılık ve islamofobinin önüne geçilemiyor. Almere kentinde yaşanan bir çirkin olay daha meydana geldi. Bir camiye tehdit içerikli mektup gönderildi.

Paylaşımda, bu kez camiye tehdit mektubu gönderildiği belirtildi. Gönderilen mektupta şu ifadelerin yer aldığı kaydedildi:

"Müslümanlar suçludur ve diri diri yakılmalıdır. Bütün camiler yakılmalıdır. Tüm Faslılar ve Türkler ülkeyi terk etmelidir yoksa Auschwitz'deki Yahudiler gibi gazla boğulacaktır. Yaşasın Zafer (Sieg Heil). Adolf Hitler hala yaşıyor."
Cami cemaatinin tehdit mektubunun içeriğinden çok korktuğu ve bu tehditlerin daha ne kadar süreceğini sorduğu kaydedildi.
Yerel basında çıkan haberde de cami vakfı yöneticilerinin polise şikayette bulundukları ve polisin olayı araştırdığı aktarıldı.

"PASKALYA HEDİYESİDİR"

Haberde, ülkede geçen hafta birçok camiye bir zarf içinde "Toplumumuzda kendini acındıranlara Paskalya hediyesidir" yazılı çocuk bezi ile Kur'an-ı Kerim'den ayetlerin bulunduğu parçalanmış kağıtların ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürünün gönderildiği bilgisi de paylaşıldı.

Geçen hafta ayrıca, Gouda kentindeki Fas İslam Derneğine bağlı inşa halindeki Esselam Camisi'nin 40 yaşında bir saldırgan tarafından kundaklandığı ve camide hasar oluştuğu bildirilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Abdullah Aşıran

Haber Yorumları (2)
OSMAN TOKGONUL: Yapmış oldukları eylemleri şiddetle kınıyor ve lânetliyorum, fakat bir taraftan da takdir ediyorum . Adamların sözleri ve eylemleri aynı , yani müslümanları istemiyorlar ve eylem yapıyorlar ama bizde öyle mi ? Aaaa ! Bu da yapılır mı der kınarız , diğer taraftan da Allah'ın tasarrufunda bulunan rahmetini bile çok görür vermeyiz . Müslümanlar için , riyakârlık kötü birşey..
ALİ AYDEMİR : Budist, Musevi, İsevi ya da İslamcı... Şiddet ve terör kimden gelirse gelsin, mücadele edilmelidir. Din savaşlarında milyonlarca masum insan öldü. Batılıların Haçlı Seferleri; Müslüman Emevilerin İslamı yaymak adına Semerkant,Talkan ve Curcan'da onbinlerce Türk'ü katletmesi birer örnektir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title