Hindistan Polisine Türk Tokadı - Haberler
Haberi Paylaş

Hindistan Polisine Türk Tokadı

Haberler.com - Haberler | Dünya

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bir kadının görevli polis memuruna tokat atması ülkeyi karıştırdı. Kadının Türk olduğu düşünülüyor.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de eski başbakan Manmohan Singh'in de katılımı ile gerçekleşen kitap tanıtımında, bir kadının görevli polis memuruna tokat atması ülkeyi karıştırdı. Polis, kadının kimliğinin peşine düşerken, söz konusu kadının Türkiye vatandaşı olduğundan şüphelenildi.

Olaydan üç gün sonra ortaya çıkan video görüntülerinde, Yeni Delhi'de geçen hafta gerçekleşen kitap lansmanı için Hayvanları Koruma Derneği (WWF) oditoryumuna girmek isteyen kadın, adının listede olduğunu belirterek polislerden izin vermelerini istiyor. Ancak eski başbakan Singh'i korumakla görevli olan polisin yanıt vermemesi üzerine kadın sinirleniyor.

İngilizce "İşini kaybedeceksin, sana söylüyorum. Sana tokat atacağım" diyen kadın, ardından polise vuruyor. Hindistan'da bir anda yayılan videoda, bir kişinin araya girdiği, ancak kadının özür dilemeyi reddettiği görülüyor.

KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Olay hakkında ceza kanununun iki ayrı maddesine dayanarak resmen soruşturma açılırken, polis kadının kimliğini araştırmaya başladı. Müfettiş yardımcısı Om Prakash, polise yaptığı açıklamada kadının Türk olduğundan şüphelendiğini belirtti. Bunun üzerine üç polis memurundan oluşan bir ekip, Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçiliği'ne ziyarette bulunarak etkinliğe davetli olan bir kadını sorguladı. Ancak Hindistan basınına göre, davete katılmadığı belirlenen kadın diplomatın videodaki kişi olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

Polisin, etkinliğe davetli olan 250 kişinin listesini alarak araştırmanın kapsamını genişlettiği aktarıldı.

Hindistan Polisine Türk Tokadı

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (34)
CglrMobil-IOS:Turk olsa bile haberin basligi hos degil, haberi acmadan turk polisinin hindistan polisine egitim verdigini sanmistim. Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
OLAY BITMISTIR HERKES EVINE:O zaman Türk halkı değil kürt ucubesidir. Sifatlariyla söyleyince anlarlar sanırım. Cevap Yaz 10 0 Yayından Kaldır
EvrenselMobil-IOS:Selahattin e türk demekle türk olunmuyor.. Osmanlı padişahlarıyla ilgili bidünya isim varda Selahattin Eyyubi ile ilgili tek bir eser adi yok neden mi? Sizin devlet Büyük'leri çok daha iyi bilir Kürt OLDUĞUNU burda havlamayın boşuna. Cevap Yaz 5 9 Yayından Kaldır
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title