Salgının başlangıcından beri vaka görülmeyen Kula'da, 2 günde 2 vaka tespit edildi

Salgının başlangıcından beri vaka görülmeyen Kula'da, 2 günde 2 vaka tespit edildi

Koronavirüs salgınının başladığı günden bu yana vaka görülmeyen Manisa'nın Kula ilçesinde, son 2 günde 2 pozitif vaka tespit edildi.

Salgının başlangıcından beri vaka görülmeyen Kula'da, 2 günde 2 vaka tespit edildi
16.06.2020 21:09 | Son Güncelleme: 16.06.2020 22:49

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınının başladığı 11 Mart'tan bu yana ilk defa ilçede vakaların görüldüğünü açıklayan Kula Kaymakamı Kemal Duru, "2 günde 2 pozitif vaka tespit edildi" dedi.

2 GÜNDE 2 VAKA TESPİT EDİLDİ

Kula Kaymakamı Kemal Duru, son günlerde ilçede yayılan vaka sayılarına ilişkin açıklama yaptı. Virüsle mücadele kapsamında ilk günden bu yana tedbirlere sıkı şekilde uyum sağladıklarını ve bu haftaya kadar pozitif vaka görmeden geldiklerini dile getiren Kaymakam Duru, son 2 günde Kula'da 2 pozitif vaka tespit edildiğini açıkladı.

TEDBİRLER SIKI BİR ŞEKİLDE UYGULANMAYA DEVAM EDİYOR

Filyasyon ekipleri tarafından bu pozitif vakaların temas halinde olduğu kişi ve ya kişilerin de tespit edildiğinin altını çizen Kaymakam Duru, gerekli tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanmaya devam ettiğini söyledi.

Hiç vaka görülmeyen Kula'da 2 günde 2 pozitif vaka tespit edildi
Kula Kaymakamı Kemal Duru

TEDBİRLERE UYMAYANLARA GEREKEN CEZA KESİLECEK

Ayrıca virüsle mücadele kapsamında tedbirlere uymayan kesimlere ilk hedefin ceza yazmak olmadığını vurgulayan Kaymakam Duru, bugünden itibaren virüsün daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla kurallara uymayan vatandaş ve esnaflara gereken cezanın kesileceğini söyledi.

Daha önce Kula'da kayda geçen tek koronavirüs vakasının ise ilçede ikamet etmeyen ancak adrese dayalı kayıt sistemi nedeniyle Kula'da gözüken bir vatandaş olduğu belirtildi.

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Salgının başlangıcından beri vaka görülmeyen Kula'da, 2 günde 2 vaka tespit edildi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.7.2020 13:37:13. #1.15#
title