Hemşirelik Haftası - Haberler
Haberi Paylaş

Hemşirelik Haftası

AA - Haberler | Sağlık
Hemşirelik Haftası

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla Bursa'da görev yapmış emektar hemşire Semahat Barutçuoğlu'nu evinde ziyaret etti.

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla Bursa'da görev yapmış emektar hemşire Semahat Barutçuoğlu'nu evinde ziyaret etti.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, Genel Sekreter Aşkın, 1957 yılında okuldan mezun olduktan sonra başta Bursa Devlet Hastanesi olmak üzere farklı illerde görev yapan, 1973 yılında da gittikleri Almanya gezisinde geçirdiği kaza sonrası felç geçiren eşine bakıp aynı zamanda 23 yıl boyunca bir hastanede çalışan 80 yaşındaki emekli hemşire Semahat Barutçuoğlu'nu evinde ziyaret etti.

Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi Yöneticisi Dr. İsmail Özcan ve Türk Hemşireler Derneği Başkan Yardımcısı Gül İşlek'in de eşlik ettiği ziyarette, o günlerin sıcaklığı, dayanışması ve birlikteliği özlemle dile getirildi.

Hemşire Barutçuoğlu, insanlara hizmet etmenin çok güzel olduğunu, yaşlandıktan sonra bunun farkını gördüğünü kaydetti.

Barutçuoğlu, "Biz bu mesleğe bilerek girdik. Candan yapmalıyız. Hastalar ne kadar agresif olursa olsun bizim vazifemiz onlara güler yüz göstermek, onlarla ilgilenmek ve moral vermek." ifadelerini kullandı.

Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Aşkın ise, şunları kaydetti:

"Onlar, hayatın akışı içerisinde görevlerine devam ederler. Doğumdan ölüme kadar tüm insanların sağlığını korumak, sürdürmek, bozulan sağlığın tedavisini ve rehabilitasyonunu sağlamak amacıyla aldıkları eğitimle birleştirerek fizyolojik, psikolojik, sosyal, manevi olarak bir bütün içinde hasta bakımını gerçekleştirirler. Hemşirelik, toplumdaki en önemli mesleklerden biridir."

Başta Barutçuoğlu olmak üzere tüm hemşirelerin gününü kutlayan Aşkın, emektar hemşireye çiçek ve kitap hediye etti.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title