Hdp'nin Hazine Yardımının Dondurulması Başvurusu

Hdp'nin Hazine Yardımının Dondurulması Başvurusu

Hdp'nin Hazine Yardımının Dondurulması Başvurusu
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması ve HDP'nin hazineden aldığı yardımın dondurulması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulundu.

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması ve HDP'nin hazineden aldığı yardımın dondurulması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulundu.

Federasyon Başkanı Ahmet Kabadayı, müracaatta bulunduktan sonra çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Demirtaş ile Yüksekdağ'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasını ve vatandaşlıktan atılmalarını istediklerini ifade eden Kabadayı, partiye verilen hazine yardımının da dondurulmasını talep ettiklerini kaydetti.

HDP'nin dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığı kadar özgürlüklere sahip olduğunu dile getiren Kabadayı, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na, askerine, polisine saldırıyorlar. Bu ülkede demokrasi bütün kurallarıyla işliyor. Biz birlikte Türkiye'yiz. Yüz yıllardır nasıl kardeşçe yaşamışsak bundan sonra da kardeşlik içerisinde yaşayacağız. Değil HDP, dünyanın en büyük terör örgütleri de gelse Türkiye Cumhuriyeti'ne gücü yetmez" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de sorumluluk düştüğünü kaydeden Kabadayı, onlardan da ülke için birliktelik beklediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title