HAYRETTİN KARAMAN HABERLERİ

Hayrettin Karaman haber, Hayrettin Karaman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hayrettin Karaman

Hayrettin Karaman

Doğum Yeri Çorum / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1934

Hayrettin Karaman Kimdir ?

Hayrettin Karaman 1934 yılında Çorum'da doğdu. İlk İmam Hatip okullarından biri olan Konya İmam Hatip Okulu'na girdi ve ikinci dönem mezunları arasında yer aldı.Yeni açılan İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nde okudu ve ilk mezunlarından biri olarak 1963'te mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hayrettin Karaman - 19.10.2021
'Asımın Nesli'nin konuğu: Yusuf Kaplan
Bugüne kadar Yazar, Şair Rasim Özdenören, İslam Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman, Ömer Kaptan, Metin Önal Mengüşoğlu ve İbrahim Kalın gibi isimlerin Bursalılarla buluşturulduğu programda Yazar Yusuf Kaplan da 'Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu' konulu bir söyleşi yaptı.
Hayrettin Karaman - 15.10.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'nda konuştu: (2)
Prof. Dr. Hayrettin Karaman'ın, imam hatip birinci sınıfta yarım dönem Arapça öğretmeni olduğunu, Bekir Topaloğlu'nun da kendisine öğretmenlik yaptığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Hepsinin rahle-i tedrisinde elhamdülillah bulunduk.
Hayrettin Karaman - 23.06.2021
Prof. Dr. Hayrettin Karaman, MÜSİAD İzmir Şubesince düzenlenen söyleşiye katıldı
Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesince düzenlenen "İrfan Sohbetleri" programına katıldı.
Hayrettin Karaman - 29.04.2021
Çorum'da karantinada olması gerekirken pazarda satış yapan kişi KYK yurduna yerleştirildi
Zabıta ekiplerinin ihbarı üzerine pazara gelen polis ve sağlık ekipleri, İsmail K'yi kalan karantina süresini tamamlamak üzere il merkezindeki Hayrettin Karaman Öğrenci Yurdu'na yerleştirdi.
Hayrettin Karaman - 22.04.2021
Hindistan'dan Çorum'a gelenler 14 gün yurtta karantinada kalacak
Çiftçi, toplantının ardından yaptığı yazılı açıklamada, sınır kapılarından Türkiye'ye giren ve pasaportlarında kaşe kontrolleri gerçekleştirilen yolculardan, son 10 gün içinde Hindistan'da bulunduğu anlaşılanların, Hayrettin Karaman Kız Öğrenci Yurdu'nda 14 gün karantinaya alınmasına karar verdiklerini bildirdi.
Hayrettin Karaman - 11.09.2020
Başkan Aşgın'dan genç mucitlere destek
TÜBİTAK tarafından düzenlenen liseler arası insansız hava araçları yarışmasına katılmak için model uçak tasarlayan Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi öğrencilerine moral ziyaretinde bulunan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, genç mucitlere destek verdi.
Hayrettin Karaman - 08.09.2020
Öğrencisini kurtarmak için boğulan cami imamı sevenlerini üzdü
Çorum'daki farklı camilerde yaklaşık 15 yıldır imam vazifesinde bulunan Çıtak, son olarak Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Fatih Sultan Mehmet Camisi'nde çalışıyordu. Üç çocuk babası Çıtak, sahip olduğu mesleki donanım ve başarıları nedeniyle bir süre önce İl Müftülüğü tarafından Hayrettin Karaman Proje İmam Hatip Okulunda hafızlık eğitmeni pozisyonunda görevlendirildi.
Hayrettin Karaman - 05.08.2020
Yayıncı Hasan Başpehlivan vefat etti
Usta yayıncı, tercümelerini Abdülkadir Akçiçek, Hayrettin Karaman, Kemal Kuşçu'nun arasında bulunduğu isimlerin yaptığı Osmanlıca, Arapça ve İngilizce'den tercüme eserlerin basılmasına katkıda bulundu.
Hayrettin Karaman - 22.07.2020
Çorum'da LGS sınavında tam puan alan öğrenci altın ile ödüllendirildi
Müftülükten yapılan açıklamaya göre, Hıdırlık Kur'an Kursu ve Prof. Dr. Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yasin Yazıcı, hem 11 ay gibi kısa bir sürede hıfzını tamamlayarak hafızlık belgesini aldı hem de 2020 LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puanla Türkiye birincileri arasında yer aldı.
Hayrettin Karaman - 19.05.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman, yarım asırdan fazla süredir fikri ve ilmi çalışmalarıyla binlerce konferans, seminer, panel, vaaz, hutbe, kurs, yazılı ve görsel medya programı ile eğitim programlarında yer alarak eğitim, öğretim, tebliğ...
Hayrettin Karaman - 06.02.2020
TDV'den "İyiliğe Vakfedilmiş Hayatlar" programı
İlahiyatçı ve yazar Prof. Dr. Hayrettin Karaman, "Biz, insanlığın kurtuluşunun bu dini mübinin dünyada medeniyet ve siyasi organizasyon olarak mensuplarının hakim olması olduğuna inanıyoruz.
Hayrettin Karaman - 20.04.2019
Babıali Sohbetlerinin Konuğu Hayrettin Karaman Oldu
İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) tarafından düzenlenen Babıali Sohbetlerinin bu ayki konuğu ilahiyatçı Prof. Dr. Hayrettin Karaman oldu.
Hayrettin Karaman - 04.10.2018
Önder'den "Öncülerle 60. Yıl Vefa Buluşması"
Halit Bekiroğlu, şöyle konuştu: "Hep şuna inandık: İmam Hatiplerin sizin o öğrencileri yetiştirdiğiniz dönemlerde, okuduğunuz dönemlerde, bizlere, babalarımıza hocalık yaptığınız dönemlerde imam hatiplilerin gün gelecek bu ülkede çok önemli işler yapacağına, inancınızı siz ifade etmiştiniz. Elhamdülillah bu gerçekleşti. Bugün sadece siyasette değil hayatın bütün alanlarında imam hatipliler bu ülkede öncülük yapıyorlar. Biz şimdi şuna inanıyoruz: Bugün ilgilendiğimiz gençler sadece Türkiye'de değil bütün İslam dünyasında ifrattan tefritten uzak, mutedil bir çizgiyle bütün bir İslam dünyasında çok güzel işlere öncülük yapacaklar, önderlik yapacaklar, imamlık yapacaklar. İnşallah insanlığa yönelik yeniden inşa edilecek olan medeniyetin de öncüleri olacaklar." Programa, İmam Hatip okullarının ilk mezunları arasında yer alan Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof.
Hayrettin Karaman - 27.05.2018
ÖNDER 60. Geleneksel İftarı Yapıldı
ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İftara ilahiyatçı-yazar Prof. Dr. Hayrettin Karaman, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir, TGTV Başkanı Hamza Akbulut, 15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, İstanbul Müftü Yardımcısı Veysel Işıldar, Akit İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, ÖNDER eski başkanları Dursun Topaloğlu, Süleyman Erdemir ve Hüseyin Korkut, mezun dernekleri başkanları, imam hatip mezunları ve aileleri iştirak etti.
Hayrettin Karaman - 26.05.2018
60. Geleneksel Önder İftarı
Ankara'nın en eski imam hatip lisesi olan Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduğunu aktaran Destici, şunları kaydetti: "Bizler imam hatiplerin kapatıldığı günleri gördük. İmam hatiplilerin önüne engeller konulduğu, üniversitelere, bazı meslek gruplarına alınmadığı dönemleri gördük. Başörtüsü yasağının olduğu günleri gördük ama Allah'a hamdolsun 'kara günler' diye adlandıracağımız o günler geride kaldı. İnşallah bir daha o günleri yaşamayız. Bugünlere gelmemizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Biz imam hatip liselerinin eğitimde fırsat eşitliği ile yarışmasını istiyoruz. Biz isteyen ailelerin çocuğunu ister imam hatip lisesine ister başka bir liseye gönderme hakkının elinden alınmasına karşı çıktık. Bugün eğitimde fırsat eşitliği sağlandı ve bundan taviz verilmeyecektir." Prof. Dr. Hayrettin Karaman'ın kısa bir sohbet gerçekleştirdiği iftar programına bazı AK Partili milletvekilleri, iş adamları ve mezunlar katıldı.
Hayrettin Karaman - 26.05.2018
Oku" Dergisi Tek Ciltte Toplandı
Konuşmaların ardından Mustafa Uzunpostalcı, Hasan Tekelioğlu, Mustafa Ateş ve Hayrettin Karaman'ın yer aldığı bir panel gerçekleştirildi.
Hayrettin Karaman - 11.05.2018
8. Güncel Dini Meseleler İstişare Toplantısı
Boş bırakılan bir alan ya da geç kalınan bir meselenin istismara açık hale geldiğini vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti: "Bu noktada, toplumu din konusunda en doğru şekilde Kur'an ve sünnet çizgisinde usule riayet ederek aydınlatmak için üzerine düşen vazifeyi hakkıyla ifa etmeye çalışan Din İşleri Yüksek Kurulumuzun varlığı ve konumu oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde, boş bırakılan bir alan ya da geç kalınan bir meselenin istismara açık hale geldiğini ve zaman zaman ciddi bir soruna dönüşebildiğini ifade etmek her türlü izahtan varestedir. Gerek ibadet, gerek muamelat ve gerekse diğer fıkhi problemler karşısında, meseleler toplumun gündemini ve algısını kuşatarak belirli teamül ve anlayış oluşmadan söz konusu hususları gündemimize almamız hayati öneme haizdir. Her konuda topluma yön verme, rehberlik etme ve ufuk tayin etme gibi önemli bir mükellefiyetimizin olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum." İki gün sürecek toplantıya, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Diyanet İşleri eski başkanları Lütfi Doğan ve Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri, çeşitli üniversitelerden rektör, dekan ve akademisyenler katılıyor.
Hayrettin Karaman - 09.05.2018
TKBB'nin Yeni Dönem Başkanı Metin ÖZDEMİR Oldu!
Katılım Bankacılığı ve Makale Yarışması ödülleri sahiplerini buldu TKBB Katılım Bankacılığı Ödülü, Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK tarafından katılım bankacılığına bugüne kadar önemli katkılar sunan Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN'a verildi.
Hayrettin Karaman - 09.05.2018
Liseli Gençler "Osmanlıca" Yarıştı
Yarışmayı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci olarak bitirdi. İkinciliği Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Bağcılar Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri elde etti.
Hayrettin Karaman - 09.05.2018
Osmanlıca Yarışması'nda Birinci Belli Oldu
"AYNI PUANI PAYLAŞAN OKULLARA YEDEK SORULAR SORULDU" Her okulu 3 öğrencinin temsil ettiği yarışmada finalistler yazım yanlışı, hata bulma, kelime anlamı ve kitabe okuma kategorilerinde mücadele etti. Çok heyecanlı oldukları gözlenen öğrencilere arkadaşları alkışlarıyla destek verdi. Jüri üyeleri, kıyasıya bir rekabet içinde geçen yarışmada 1. ve 2.'yi belirlemekte zorlandı. Aynı puanı paylaşan okullar arasında birinciyi seçmek için yedek sorular soruldu. Yarışmayı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olarak bitirdi. İkinciliği Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncülüğü ise Bağcılar Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi aldı.
Hayrettin Karaman - 09.05.2018
Türkiye Katılım Bankaları Birliği Olağan Genel Kurulu
Toplantı sonrasında Prof. Dr. Hayrettin Karaman'a Katılım Bankacılığı Ödülü verildi.
Hayrettin Karaman - 22.04.2018
Geleceğin Karikatüristleri Eyüpsultan'da Yetişiyor
Melike Sümeyye Aysan ise, "16 yaşındayım, Karikatür Okulu'na Bağcılar'dan geliyorum. Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, 11'inci sınıf öğrencisiyim.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hayrettin Karaman Haberleri | Hayrettin Karaman Kimdir - Haberler - Hayrettin Karaman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hayrettin Karaman kimdir, hayatı ve biyografisi. Hayrettin Karaman kimdir? Hayrettin Karaman kaç yaşında, nereli? Hayrettin Kar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 01:40:42. #1.16#

title