Hayatı Film Olan Ayla, Rahatsızlanan Kore Gazisi Babasını Ziyaret Etti

Hayatı Film Olan Ayla, Rahatsızlanan Kore Gazisi Babasını Ziyaret Etti

Ayla filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Eunja Kim, manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği'ni tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Hayatının anlatıldığı Ayla filminin galasından sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kore gazisi Süleyman Dilbirliği'ni ziyaret eden Koreli Uenja Kim, duygusal anlar yaşadı. Odaya girince manevi babasının yanına giden Kim, gözyaşlarına hakim olamadı.

AYLA GELİNCE TEPKİ VERMİŞ

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir evladın babasına duyduğu özlemin hüzünlü sahnesine tanıklık ettiğini anlatarak, "Kim, hastane odasına girer girmez manevi babasının ellerine sarıldı, sonrasında çok ağladı. Çok hüzünlü bir sahneydi. Kim, ellerine sarılırken manevi babası da tepki verdi. Hatta oradaki bir görevli, 'şimdiye kadar hiç tepki vermiyordu. Demek ki, evladının gelişini hissetti. Müspet bir durum oluştu' dedi. Kim, çok masumdu ve acı ile manevi babasının ellerini uzun süre bırakmadı." diye konuştu.
REKOR İZLEYİCİYE ULAŞTI

Eunja Kim ve Dilbirliği'nin hayatının konu alındığı "Ayla" filminde, 1950'de başlayan Kore Savaşı'na katılan Türk tugayındaki Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin, anne ve babası öldürülmüş Koreli bir kız çocuğuna, savaş süresince kendi çocuğu gibi bakması anlatılıyor. Film şu an rekor izleyiciye ulaştı


Kaynak: AA