Hatay'da "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" Kutlamaları - Haberler
Haberi Paylaş

Hatay'da "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" Kutlamaları

AA - Yerel
Hatay'da

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında Hatay'da yürüyüş gerçekleştirildi.

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında Hatay'da yürüyüş gerçekleştirildi.

Atatürk Caddesinde başlayan yürüyüş, Vali Ürgen Parkı'nda oluşturulan stantlara kadar devam etti.

Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, burada düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, ülkede her yıl binlerce ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını, bunun trafik kurallarına gereken özenin gösterilmemesinden kaynaklandığını söyledi.

Temennilerinin trafik kazalarının yaşanmaması ve canların yanmaması olduğunu ifade eden Mardinli, "Son yıllarda özellikle ülkemizin dünya çapında yakaladığı gelişme ve değişme trendine paralel olarak ülkemizde, ilimizde çift yönlü yolların yapılması, karayollarımızın standartlarının yükseltilmesi ve otoyolların sayılarının arttırılması kaza oranlarının aza indirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bizlere düşen en önemli görev ise can güvenliğimiz için trafik kurallarına uymak ve yaşanabilecek her türlü kazaya meyil vermemektir" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da trafik kazalarının toplumsal sorunların başında geldiğini belirtti.

Trafik kurallarına uyulmasının önemine vurgu yapmak için ülke genelinde sürekli yeni projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Kılıç, bu kapsamda hazırlanan Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eylem Planıyla 2020 yılına kadar kaza oranlarını yüzde elli oranında azaltmak olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından öykü, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, yılın ticari araç sürücülerine ve trafik görevlilerine plaket verildi.

Törene Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Garnizon Komutanı Albay Hasan Polat, kurum müdürleri, oda başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. - HATAY

AA - Yerel

Trafik Haftası, Ragıp Kılıç, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title