Haşım Kılıç Merkez Parti'nin Genel Başkanı Olabilir

Haşım Kılıç Merkez Parti'nin Genel Başkanı Olabilir

CHP'li Aydın Ayaydın ve CHP'den istifa eden Ercan Cengiz Merkez Parti'ye geçiyor. Mustafa Sarıgül'ün de MP'ye geçeceği, Haşim Kılıç'ın Genel Başkan olacağı konuşuluyor.

25.01.2015 09:17 | Son Güncelleme: 25.01.2015 09:23

CHP'li Aydın Ayaydın ve dün istifa ettiğini açıklayan İstanbul milletvekili Ercan Cengiz Merkez Parti'ye geçiyor. Mustafa Sarıgül'ün de geçeceği konuşuluyor. Parti'nin başına ise Haşim Kılıç'ın geçeceği iddia edildi.

İstifası seçime yaklaşılan dönemle CHP'deki safların keskinleştirilmesi olarak yorumlanan Cengiz'in, Merkez Parti'ye pazar günü katılacağı iddia edilmişti. Fakat kulislerde konuşulan bu iddia, Oya Nur isimli danışmanın ve Gazeteci Kemal Furkan'ın Twitter'dan doğrulaması ile kesinlik kazandı.

GENEL BAŞKAN HAŞİM KILIÇ

Haşim Kılıç, Ercan Cengiz ve Ayaydın'ın geçeceği Merkez Parti'ye genel başkanı olarak anılıyor. İlerleyen günlerde bu iddianın da doğrulanması bekleniyor.

SARIGÜL DE MERKEZ PARTİ'YE GEÇECEK

Gazeteci Kemal Furkan'ın paylaştığı bilgiler arasında en dikkat çeken ayrıntı ise Mustafa Sarıgül'ün de Merkez Parti'ye geçeceği.

PARTİYİ YİNE CHP'Lİ BİR İSİM FİNANSE EDECEK

Furkan, desteği ile kurulacak olan Merkez Parti'yi CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın finanse edeceğini söyledi.

DİVAN'DA CHP'DEN VERİLEN FİRELER

Dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'nundaki görevinden kısa bir süre önce istifa eden Cengiz; Sinan Aygün ve Aydın Ayaydın, Yüce Divan oylamasında AK Parti lehine oy vermişti. (Kaynak: Hür haber)

Kaynak: Haberler.Com

title