Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak öldürdü - Haberler
Haberi Paylaş

Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak öldürdü

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Dünya

Afganistan yönetimini ele geçiren Taliban halka açık idamlara başladı. Taliban, 4 erkeği Herat kentinde vinçlere asarak öldürdü.

20 yıl sonra Afganistan'da yönetimi geçiren Taliban, dünyaya korku salmaya devam ediyor. Yeni dönemde kadınların iş ve eğitim hayatına katılması zorlaştırılırken, halka açık idamlar ise bugün itibarıyla başladı.

GÜVENLİK İÇİN GEREKLİ OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Pazar günü Taliban'ın ülkedeki cezaevleri sorumlusu olan Molla Nurettin Turabi, idam ve uzuv kesme cezalarının yeniden başlayacağını uluslararası medyaya verdiği bir röportajda açıklamıştı. 90'lı yılların sonunda Taliban'ın birinci döneminde din polisi gücünün başında bulunan Turabi, uzuv kesmelerin 'güvenlik ortamı için gerekli' olduğunu savundu ve söz konusu cezaların halka açık infaz edilmeyebileceğini söyledi.

4 ERKEĞİ VİNCE ASTILAR

Dünyaya korku salan açıklamalar sonrasında bugün ilk halka açık idamlar gerçekleştirildi. İktidardaki birinci ayını dolduran Taliban önceki dönemine göre daha ılımlı olacağı sözünü verse de, bugün Herat'tan gelen görüntüler şok etkisi yarattı. Taliban, adam kaçırmakla suçladığı dört erkeği Herat'ta şehir meydanındaki vinçlere astı ve kent sakinleri güpegündüz gerçekleşen idamları izledi.

Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak öldürdü
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (17)
Hakan Sarrafoğlu:Adam Kaçırır maganda olursun ha! Şimdi bakın bakakım kimse adam kaçırıyor mu. İşte yasa bu. Tebrikler
Dravid zwezda:iyi ki ateist olmusum da bunlarla ayni kefede degilim. Her gecen gun de sayimiz artacak ve baris beraberinde gelecek. Huzur ve refah icinde adalet icinde sadece Insan VICDANIna Inanan bizler bir gun buna ulasacagiz.
juzen sari:Adamların iç meselesi bizi mi gerdi
500
title