Halı Saha Maçına Çağrılmayınca Gurur Yapıp 7 Ayda 54 Kilo Verdi

Halı Saha Maçına Çağrılmayınca Gurur Yapıp 7 Ayda 54 Kilo Verdi

Konya'da üniversite öğrencisi genç, aşırı kilosu yüzünden maçlara çağrılmayınca harekete geçti. Tamamen doğal yollarla 7 ayda 54 kilo verdi.

Emre Efe'nin, aşırı kilolarından kurtulma hikayesi kilo vermek isteyip, bu konuda ümitsiz olanlara örnek olacak cinstendi. Arkadaşları kilosu yüzünden maça çağırmayınca, 20 yaşındaki genç gurur yapıp 54 kilo verdi.

"HALI SAHA MAÇINA ÇAĞRILMAZDIM, ÇÜNKÜ KİLOLUYDUM"

Daha önce aşırı yağlı beslendiğini, kilosundan dolayı uzun süre koşamadığını söyleyen Emre, hayatını değiştiren karara giden yolu şöyle anlatıyor: "Kilo hayatımı her şekilde etkiliyordu, arkadaşlarımla halı saha maçı yapacağım zaman çağrılmazdım. Çünkü kiloluydum, koşamazdım ki. Haklılardı, bir şey de diyemezdim. Nefes problemi oluyordu bir süre sonra"

ZAYIFLAMAYA KARAR VERDİĞİNDE 119 KİLOYDU

Zayıflamaya nasıl karar verdiğini anlatan Emre Efe, "toplum olarak kilolu insanlara ön yargımız var. Ben de bu ön yargılara tabi tutuluyordum kiloluyken. Çevremdekilerin alaycı yaklaşımları oluyordu, ister istemez etkileniyordum. Zayıflamaya karar verdiğim gün tartıya çıktım, 119 kilo olmuştum" dedi.

SPOR VE DOĞRU BESLENME ÖNEMLİ

Emre, açık havada spor yaparak ve doğru beslenerek azimle hayaline doğru ilerledi. 119 olan kilosu 7 ay sonunda 65'e düştü.

54 kilodan kurtulan Emre, zayıflamak isteyen herkese hareketli bir yaşam ve doğru beslenme tavsiyesinde bulundu.