Hakkari' de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Hakkari' de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Hakkari Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Tarafından '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' Etkinlikleri Kapsamında Düzenlediği Şiir ve Müzik Dinletisi Büyük İlgi Gördü.

Hakkari' de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Hakkari Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu tarafından '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' etkinlikleri kapsamında düzenlediği şiir ve müzik dinletisi büyük ilgi gördü.

Akşam saatlerinde İl Kültür Müdürlüğü salonunda düzenlenen etkinliğe Hakkari Vali Yardımcısı Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Şevki Aydın, öğretmen, öğrenci ve velileri ile daire amirleri katıldı. Program öncesi gecenin anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu Müdürü Bünyamin Tekin, çocukların en değerli bir varlık olduğunu ve bu ülkenin gelecekte onların ellerine teslim edileceğini belirtti. 23 Nisan için dünya çocuklarının dileklerine de değinen Tekin,

çocuklara seslenerek, "23 Nisan için kutupların en yüksek dağına tırmanıp sana neşe dolu bir kartopu atıyorum. Afrika'nın en beyaz bulutunu uçurup sana özgürlük dileğimi, Amerika'nın en hızlı rüzgarını yakalayıp sana özgürlük uçurtmaları, Kızıldereliler'in en kırmızı ateşini yakıp sana barış dumanlarını, Avrupa'nın en parlak yıldızlarını yakıp sana kardeşlik ışıklarını, Çin'in en yüce dağında oturup sana barış kuşlarını, Hindistan'ın en güzel yağmurlarını çağırıp sana sevgi damlarını, Japonya'nın en mavi

denizine dalıp sana dostluk dalgalarını, çöllerin en büyük güneşine ulaşıp sana mutluluk dolu ışınlar gönderiyorum" dedi.

Okulun değişik sınıflardan 20 öğrenci ile 3 öğretmen tarafından 1 aylık bir çalışma sonucunda hazırlanan programda öğrenciler arasında istiklal marşının 10 kıtası yarışması, şiir ve değişik oyunlar sergilendi. Sahnede yerlerini alan bazı öğretmenler ise, güzel sesleri ile geceye renk kattı.

(FT-MEF-MEF-Y)